Play Off Malokarpatskej hokejovej ligy 2016/17

Jún 2017 / Prečítané 461 krát

   Do vyraďovacích bojov MHL-Pezinok postúpilo po odohraní základnej časti prvých 8 najlepších celkov, a to víťaz základnej časti Watberg Senec, HC Chilli, Haliganda Pezinok, Diabli Réca, Vitamíny Pezinok B Draci Pezinok, Jokerit Pezinok a nakoniec aj Vitamíny Pezinok A. Jednotlivé poradie po základnej časti určilo dané štvrťfinálové dvojice, kde sa hralo na 2 víťazné zápasy.
   Prvú dvojicu vytvoril senecký Watberg a Vitamíny Pezinok A. Favorit bol jasný a svoje postavenie Senčania potvrdili po výsledkoch 4:0 a 9:3 a postúpili tak hladko do semifinále. Súboj dvoch pezinských celkov priniesol zápasy medzi HC Chilli a Jokeritom, kde svoju dominanciu potvrdil minuloročný obhajca HC Chilli, ktorý po výhrach 13:2 a 6:1 postúpili ďalej do 2. kola play off. Zápas medzi Haligandou Pezinok a Drakmi Pezinok priniesol najvyrovnanejšie štvrťfinále. Favoritom bola Haliganda, ktorá vyhrala prvý zápas 4:2, v druhom meraní síl však nestačila a podľahla 4:10. Rozhodujúci duel priniesol vyrovnanú partiu a rozhodlo sa až v závere a po výsledku 4-2 sa tešili Draci z postupu. Poslednú dvojicu vytvorili Vitamíny B s Diablami Réca, kde boli úspešnejší Récania, keď postúpili medzi štvorku najlepších po výsledkoch 3:1 a 4:0.
   Semifinálové dvojice tvorili Senčania s Drakmi a HC Chilli s Diablami Réca. Watbeg Senec v oboch zápasoch potvrdil s Drakmi svoju kvalitu, hoci v prvom meraní síl sa Pezinčania držali až do konca, keď inkasovali 2g. Druhý zápas však už priniesol dominanciu Senčanov a postúpili po výhrach 4:1, 8:0 do finále 3x za sebou. HC Chilli s Diablami Réca odohrali dva kvalitné vyrovnané zápasy, kde rozhodovali detaily a výkony brankárov. Po výsledkoch 8:4 a 5:3 postúpili hráči z HC Chilli.
   V súboji o 3. miesto sa zopakoval rovnaký scenár ako minulý rok, kde sa stretli Diabli Réca (4) a Draci Pezinok (6). V zápase bohatom na góly a atraktívnom pre diváka sa znova tešili hráči pezinských Drakov, ktorí zvládli lepšie koncovku zápasu a po výhre 6:5 sa tešili z bronzu a obhájili tak minuloročné 3. miesto.
   Finálová séria: majstrom ligy sa stal WATBERG Senec (1) – HC CHILLI (2) 3-1 na zápasy (13:2, 2:3, 6:3, 9:5)
   Po roku sa znova zopakovala finálová séria s rovnakým obsadením – súboj Pezinčanov a Senčanov. Prvý zápas priniesol zo začiatku vyrovnaný hokejbal so šancami na oboch stranách. Pezinčania 2x trafili do tyčky a spálili ďalšie dve príležitosti a ako sa neskôr ukázalo aj ich to nakoniec mrzelo. Watberg behom krátkeho dejstva strelil 5 gólov (z toho 3g si Chilli dalo vlastné) a prevzal taktovku celého zápasu do svojich rúk, pohodlne si šiel za víťazstvom a všetko mu padalo do brány. Bolo to vidieť aj na konečnom skóre 13:2 v ich prospech. Senčania sa tak ujali vo finále vedenia. Druhý zápas sa už niesol v inom duchu, aj čo sa týka výsledku. Od úvodného buly sa HC Chilli odhodlali k aktívnemu behavému hokejbalu, napádali súpera, čo im v prvej tretine vynieslo zo začiatku vedenie 2-0. Watberg síce znížil do konca tretiny, ale v strednej časti znova Pezinčania odskočili na rozdiel dvoch gólov 3-1. Hral sa kvalitný hokejbal, tvrdé súboje, množstvo šancí na oboch stranách a vyrovnanejší priebeh zápasu ako v prvom dueli. Watbergu sa podarilo len na začiatku tretej tretiny už len skorigovať výsledok, a tak po výhre 3-2 HC Chilli vyrovnalo stav finále na 1-1. Tretí duel priniesol znova víťazstvo pre seneckých hráčov, ktorí v ňom zvíťazili 6-3, keď si ustrážili svoj náskok a mali matchball pred 4. súbojom. Rolu favorita Watberg potvrdil aj tam, keď sa rýchlo ujal vedenia 2-0, lenže Chilli sa nevzdávalo a dokázalo vyrovnať na 2-2. Chlieb sa lámal v strednej časti hry, keď sa Pezinčanom nepodarilo otočiť stav vo svoj prospech, hoci mali na to viacero príležitostí a platilo nedáš – dostaneš. Watberg do konca 2. tretiny pridal 3 góly a do záverečného dejstva šiel za stavu 5-2. Posledná tretina bola gólovo bohatá, padlo spolu 7 gólov, Chilli sa snažilo a doťahovalo, ale nestačilo to a nakoniec v závere dostalo ďalšie góly, a tak po výsledku 9-5 pre Watberg, mohli Senčania zdvihnúť trofej majstrov nad svoje hlavy. Watberg vyhral zaslúžene 3-1 na zápasy a vrátil prehru z minulého roka. Sláva víťazom a česť porazeným!
   Individuálne štatistiky po základnej časti: Najlepší strelec – Cena pomenovaná po Miroslavovi Krupanovi: Michal GAGO – Haliganda Pezinok – 64 gólov. Najlepší nahrávač – Cena pomenovaná po Radovanovi Vašíkovi Mário ŠEMETKA (HC Chilli) – 56 asistencií. Najlepší brankár – Cena pomenovaná po Romanovi Sekerešovi Adrián NOGÉLY (Watberg Senec). Najlepší hráč do 18 rokov – Vladimír MAŤUS (Vitamíny Pezinok A) – Viliam LAKATOŠ (Diabli Reca). Najlepší hráč nad 40 rokov Peter BAĎURA (Vitamíny Pezinok A) – Miroslav KRUPAN (Bulldogs). Najproduktívnejší hráč Michal GAGO – Haliganda Pezinok 64g + 41a = 105b. Najlepší rozhodca Roman PAŠEK.

KONEČNÁ TABUĽKA:

1. WATBERG SENEC
2. HC CHILLI
3. DRACI PEZINOK
4. Diabli Réca
5. Haliganda Pezinok
6. Vitamíny Pezinok B
7. Jokerit Pezinok
8. Vitamíny Pezinok A
9. ŠHbK Račištorf
10. Hurons Budmerice
11. HBK Panteri Budmerice
12. Carpathians Pezinok
13. Buldogs
14. HC Frodo

 

(pv)