Majstrovskvá Slovenska mladších a starších žiakov v džude

Jún 2017 / Prečítané 408 krát

1. miesto: Jozef Tománek - do 38 kg – mladší žiaci
2. miesto: Filip Buzinkay - do 34 kg – mladší žiak, Matej Klobučník - do 38 kg – mladší žiak, Samuel Háger - do 42 kg – mladší žiak, Lenka Tománková - do 48 kg – mladšia žiačka, Karol Dubský - do 66 kg – starší žiak
3. miesto: Ella Markovicsová - do 32 kg – mladšia žiačka, Lujza Ulická - do 32 kg – mladšia žiačka, Ladislav Sečkár - do 73 kg – mladší žiak

   V pomerne silnej konkurencii sme si opäť počínali veľmi dobre. Napriek zisku 9 medailí, čo je najviac zo všetkých klubov, sme získali iba jeden titul majstra Slovenska. Vybojoval ho, a aj obhájil z minulého roka, Jožko Tománek. Turnajom prešiel bez zaváhania so štyrmi víťazstvami.
Lenka Tománková sa dostala suverénne až do finále. Vo finálovom zápase jej rozhodcovia udelili trest za pekný hod (vyhodnotený ako zakázaná technika), čím prehrala. Je to obrovská škoda a aj nespravodlivosť, ale bohužial, aj také je judo. Matej Klobučník, podobne ako Lenka a Jožko, prešiel turnajom bez zaváhania. No ako býva zvykom, vo finále sa stretol s Jožkom a preto obsadil druhé miesto. Samko Háger trochu pokazil pekne rozbehnutý turnaj až vo finále, kde bol príliš opatrný a prehral na wazari. Kajo Dubský sa tiež hladko prebojoval do finále, no v závere zaváhal a v zlatom skóre prehral.
   Ellka Markovicsová a Lujzička Ulická sa stretli vo váhe do 32 kg a spolu si odniesli bronz. Lacko Sečkár bol na svojich prvých majstrovstvách SR a získal krásne 3. miesto.

 

Martin Tománek

 


Ohodnoťte článok: