Aký bol 14. ročník Keramických trhov v Pezinku 9. - 11. jún 2017

Jún 2017 / Prečítané 411 krát

   Naše mesto nebolo nikdy farebnejšie ako počas troch dní, kedy keramikári zo Slovenska, Čiech, Bulharska, Slovinska, Maďarska a Poľska zaplnili ulice svojou tvorbou. Vzácnou návštevou nás poctila veľvyslankyňa Bulharskej republiky Yordanka Chobanova, ktorá spoločne s riaditeľom Malokarpatského múzea, zástupcami Bratislavského samosprávneho kraja a primátorom Oliverom Solgom v piatok slávnostne otvorila podujatie.
   14. ročník trhov bol venovaný majstrom kruhárom, takisto ako aj výstava v Malokarpatskom múzeu v Pezinku s názvom A predsa sa točí!, na ktorej okrem iného nájdete aj tvorbu 16 súčasných kruhárov z nášho regiónu. Môžete ju vidieť do 27. augusta 2017.
   Atmosféru Keramických trhov predĺžia do letných dní aj ďalšie podujatia: v Malokarpatskej knižnici v Pezinku - modranska: Prestreté; v Mestskom múzeu v Pezinku – Oheň a svetlo - Výstava keramiky Jirka Vyhnálka doplnená fotografiami Janka Štrbu a v ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku – V čom kráčaš baroko.
   Výnimočné bolo vystúpenie majstrov kruhárov na námestí. Šikovné ruky Jána Huru, Ľubomíra Hoľmu, Mariána Lišku, Jána Viglaša, či Miloslava Orságha zastúpili všetkých kraje Slovenska.

 


Ohodnoťte článok: