Bratislavský organový festival opäť aj v Pezinku

Jún 2017 / Prečítané 1202 krát

   6. ročník Bratislavského organového festivalu sa aj tohto roku na chvíľu „vysunie“ do Pezinka. Koncert s názvom Outside BOF v pondelok 3. júla o 19. hodine predstaví spojenie organu a flauty. V Kapucínskom kostole zaznie exkluzívny komorný projekt známej propagátorky súčasnej hudby, česko-portugalskej flautistky Moniky Štreitovej a organistu Marka Vrábla. Zo spoločného CD Brána naděje predstavia diela Franka Martina, Johna Weavera či Ivana Paríka. O zaujímavý dramaturgický kontrast sa postará hudba Johanna Sebastiana Bacha. Prekvapením bude skladba z Portugalska, kde Monika Štreitová pôsobí. Vyučuje na Univerzite v Évore. Marek Vrábel patrí k špičke slovenskej organovej školy. Vyučuje organ na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave.
   Bratislavský organový festival už tradične ponúka okrem klasických organových recitálov aj menej tradičné spojenia organu s inými nástrojmi, ako aj crossoverové projekty, predstavujúce organ v netypických žánrových polohách.
   Festival sa koná s spolupráci so Slovenským národným múzeom-Historickým múzeom a RTVS.
   Hlavným partnerom festivalu je Fond na podporu umenia. Festival podporil aj Bratislavský samosprávny kraj, Hudobný fond a program Ars bratislavensis. Hlavným organizátorom je občianske združenie ORGANYzácia. Vstupné dobrovoľné

PROGRAM BOF 2017:
GRAND RECITAL. Nedeľa 25. 6. Katedrála sv. Martina, 19.00 h. Paul Kayser (Luxembursko)
BOF RISING STARS. Utorok 27. 6. Hudobná sieň Bratislavského hradu, 18.00 h. Jeremiah Stephenson – organ (VB)
POCTA PETROVI EBENOVI. Streda 29. 6. Veľké koncertné štúdio SRo, 18.00 h. Irena Chřibková – organ (ČR)
CROSS OVER ORGAN. Piatok 30. 6. Hudobná sieň Bratislavského hradu, 18.00 h. László Fassang – organ a Vincent Le Quang – saxofón (Maďarsko, Francúzsko)
FLAUTA A ORGAN BRÁNOU NÁDEJE. Nedeľa 2. 7. Hudobná sieň Bratislavského hradu, 18.00 h. Marek Vrábel – organ a Monika Štreitová – flauta (SR, ČR-Portugalsko)
OUTSIDE BOF. Pondelok 3. 7. Pezinok, Kapucínsky kostol, 19.00 h. M. Vrábel a M. Štreitová (SR, ČR-Portugalsko)