Čas vyvetrať periny

Jún 2017 / Prečítané 466 krát

   Je tu leto, horúčavy, noci sú teplé, a preto je ideálny čas postarať sa o periny a bytový textil vôbec. Symboly údržby na paplónoch a vankúšoch vo väčšine prípadov odporúčajú pranie. Trend domácich slim práčok však zapríčinil, že paplón sa často nezmestí do bubna, prípadne ak ho tam natlačíme, nezostane priestor na jeho otáčanie. Teda ako tam paplón vložíme, tak ho aj vyberieme a môže sa stať, že k niektorým častiam sa voda ani nedostane alebo sa prací prostriedok nevypláchne úplne. Preto odporúčame navštíviť čistiareň, kde máme k dispozícií väčšie práčky a o vaše periny sa kvalitne postaráme. Navyše v máme k dispozícií aj dezinfekčné prípravky proti baktériám, vírusom a plesniam. Sú bez zápachu a neovplyvňujú farbu, tak sa nemusíte obávať nežiaduceho výsledku po vyčistení. Niektorí preferujú odpočinok v ovčom rúne – deky, vankúše, veľké prehozy. Aj tu odporúčame nezanedbať hygienu a dať rúno prečistiť. Zbavíme ho mastnoty z pokožky, prachu či prípadných škvŕn.
   Pri bytovom textile ktorý sa týka spánku, nesmieme opomenúť poťah na matrac. Vo väčšine domácností je zanedbaný. Kedy naposledy a ako často ho dávate vyčistiť? Vymeníte návliečky, vyčistíte paplón a na poťah sa zabudne. Takto naň dlhodobo vplýva pot, maz, prípadne moč. Treba si uvedomiť, že čím staršie znečistenie, tým menšia miera jeho odstránenia. Pre kvalitu zdravia a dlhú životnosť odporúčame snímateľný poťah na matrac aspoň raz ročne vyčistiť. Ak nemáte snímateľný poťah, ostáva vám zavolať si tepovaciu firmu alebo si nový snímateľný kúpiť.
Pri veľkom upratovaní alebo prerábke vám radi pomôžeme aj s vyčistením poťahov na sedacie súpravy, epedov a sedákov zo záhradného nábytku. Postaráme sa o záclony a závesy, kožušiny, ozdobné kože aj koberce.

 

   Rýchločistiareň KVAPKA, Holubyho 16, 0948 486 484