„ŠMEJDI...“ na pokračovanie

Jún 2017 / Prečítané 2465 krát

  Do minulého čísla Pezinčana som napísal článok o „šmejdoch“. Neútočil som a neútočím. Ale brániť sa budem vždy dôrazne. A pomenovávať ľudí, veci a javy ich pravým menom.
   Tak, ako je v tomto kraji zvykom, zopár trafených husí hneď zagágalo, hoci som nikoho konkrétne nemenoval. Ohlásil sa bloger Repka, ktorý napísal: „Som jedným z mnohých, ktorých pán primátor v danom článku označuje ako „šmejdi“, len preto, že poukazujem na jeho, v dnešnej dobe nekompetentnosť (v lepšom prípade), alebo skorumpovanosť (v horšom prípade). Neviem, čo je pravda, preto to berte ako rečnícku otázku a odpovedajte si sami.“ Toľko Slavomír Repka, (existuje podozrenie, že pred pár mesiacmi zrejme vystupoval anonymne pod pseudonymom ako Cvikla), „tiežpezinčan“ s trvalým pobytom kdesi na východnom Slovensku, v okrese Prešov.
   Takýto „šmejd“ – keď už sa sám prihlásil k tomuto nelichotivému pomenovaniu – si dovolí o mne napísať, že som nekompetentný, alebo dokonca skorumpovaný a dáva čitateľovi možnosť si vybrať medzi jedným alebo druhým. Zlým a ešte horším.
   Takže fakty: pätnásť rokov som primátorom tohto mesta, za tú dobu som sa vo svojej funkcii nikdy nedopustil žiadneho neetického ani protizákonného konania, čo dokazujú aj desiatky kontrol, počnúc NKÚ a končiac MV SR. Nenadobudol som žiaden majetok, dom či pozemok, zo svojej funkcie som nezískal žiadnu výhodu ani ja, ani nikto z mojich blízkych. Tak aká korupcia? To, že Pezinok je dnes tam kde je a je temer po každej stránke vysoko hodnotený, je (bez zbytočnej skromnosti) aj moja zásluha. Avšak, nielen moja. Starí Pezinčania ma poznajú po celý život a vedia, čo som pre svoje mesto a jeho občanov urobil. Tak, ako vedia, s akým nasadením a výsledkami dodnes vykonávam prácu primátora. Tí, ktorí sa prisťahovali neskôr, zas vidia, že Pezinok je mesto otvorené a priateľské k novým obyvateľom, ktoré napĺňa všetky svoje funkcie.
   Je príznačné pre dnešnú dobu, že dnes nachádzajú tú drzosť a hodnotia ma väčšinou ľudia, ktorí žijú v Pezinku, ako sa hovorí, „tri dni aj s cestou“, alebo sem chodia len prespávať. Sloboda prejavu sa končí tam kde beztrestne znevažujú moju prácu aj mňa osobne. A tiež prácu a výsledky mojich kolegov, spolupracovníkov. Skúste sa ich preto, vážení spoluobčania, namiesto lajkovania a polemizovania na diskusných fórach, opýtať, čo oni urobili pre toto mesto a pre jeho obyvateľov. Konkrétne: čo a kedy? Nič! Teda, okrem toho, že zamorujú naše mediálne prostredie a znemožňujú akúkoľvek konštruktívnu diskusiu. Aký majú program, konkrétnu víziu? Opäť nič, okrem šírenia nenávisti a „blbej“ nálady v našej komunite.
Opakovane sa pýtam, v mene koho tak konajú? Kto ich iniciuje, riadi a kto ich možno aj platí? Viem o nich svoje a sotva niekto zmení moje presvedčenie, že to niektorí nerobia zadarmo, že nekonajú z vlastnej vôle a že nemajú čisté úmysly!
   Myslím, že ja už poznám odpoveď a iste príde čas, keď sa to všetci dozvieme. Komunálne voľby budú už o rok, tie do samosprávnych krajov ešte skôr.

 

Oliver Solga


Ohodnoťte článok: