Stanovisko mesta Pezinok

Jún 2017 / Prečítané 947 krát

   9. júna sa naše mesto tak, ako po iné roky, zapojilo do aktivít Nadácie PONTIS s názvom „Naše mesto“. Dobrovoľníci z rôznych firiem, zapojených do tohto projektu, vykonávajú už niekoľko rokov bezplatne rôzne verejnoprospešné práce v prospech miest a obcí po celom Slovensku. V tomto roku to bolo natieranie plota zámockého parku. Na začiatku práce prišiel brigádnikom poďakovať (aj za prácu v minulých ročníkoch) primátor mesta Oliver Solga.
   V tejto súvislosti sa na nás obrátil pán Marek Richter z Nadácie PONTIS, ktorý žiadal vysvetlenie k tvrdeniam Slavomíra Repku na SME blog, že práce boli vykonávané na cudzom majetku, keďže plot bol podľa neho prenajatý majiteľovi zámku a pracovníci mesta vykonávali súčinnosť nezákonne (podľa neho nemali v ten deň dovolenku).
   Vedenie mesta ubezpečilo predstaviteľov Nadácie PONTIS, že plot zámku je v majetku mesta, nebol nikdy prenajatý a práce boli vykonávane v súlade so stanovami Nadácie a v prospech občanov mesta.
   Tvrdenia Slavomíra Repku na blogu SME sú hrubým klamstvom a znevažovaním dobrovoľníckej práce Nadácie PONTIS ako aj práce pracovníkov mestského úradu. Boli, tak ako väčšina jeho príspevkov na blogu, vykonštruované s cieľom poškodiť vedenie a pracovníkov mesta.
   P.S. Ako nás 19. 6. informovala Karin Boboková z Nadácie Pontis, náš projekt s názvom „Obnova náteru plota Zámockého parku“ bol zaradený medzi úspešne ukončené projekty. Okrem iného napísala: „Sme radi, že sme mohli podporiť váš projekt a spolupracovať s vami.“

 

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: