Školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu v Palerme

Máj 2017 / Prečítané 592 krát

   V dňoch 22. – 28. 4. časť orientačných bežcov z Pezinka vymenila každodenné povinnosti za talianske slnko a lesy. V tomto termíne sa totiž na Sicílii neďaleko miest Palermo a Corleone uskutočnili školské majstrovstvá sveta v orientačnom behu.
   V konkurencii viac ako 700 pretekárov z 30 krajín sveta sa predstavili študenti pezinského gymnázia Dominic Ditri, Medard Féder, Branislav Kunik, Matej Pätoprstý, Matúš Šimo a tréner Michal Tomašovič. Svoje zastúpenie na tomto podujatí mala aj Základná škola Jána Kupeckého, ktorú reprezentovali Nicholas Ditri, Filip Dubovský, Tibor Fedor, Tomáš Šipoš a trénerka Barbora Chorvátová. V národných družstvách sa predstavili Eva a Lucia Ondovčíkové, pričom vedúcim jedného z národných družstiev bol aj Pavol Poláček ml.
   Z 36-člennej výpravy Slovenska tak tvorili orientační bežci z Pezinka takmer polovicu.
   Výsledky z podujatia potvrdili, že dlhodobá práca s mládežou v Pezinku prináša svoje výsledky – E. Ondovčíková ako členka víťazného družstva v kategórii národný tím žiačok ako aj vedúci tohto družstva Pavol Poláček mladší sa môžu pochváliť titulom majstrov sveta – družstvo Gymnázia Pezinok skončilo na piatom a družstvo ZŠ Kupeckého na siedmom mieste. Za zmienku stoja aj individuálne výsledky, kedy Nicholas Ditri skončil ôsmy a Tibor Fedor desiaty na dlhej trati v kategórii žiakov. Na strednej trati bolo maximom jedenáste miesto Medarda Fédera v kategórii študentov.
   Okrem behu sme absolvovali aj kultúrne akcie, večer národov, prehliadku mesta Palermo, regeneráciu v mori, zabavili sme sa pri pretekoch priateľstva a spoznali sme mladých orientačných bežcov z takmer 30 krajín sveta.

 

Michal Tomašovič

 


Ohodnoťte článok: