Spojili sme sa pre spoločnú vec v Reťazi dobra

Máj 2017 / Prečítané 494 krát

   Na začiatku našej Reťaze dobra stálo pár ľudí z radov našich známych, rodiny. Vložili prvé peniažky a držali nám palce. Verili, dúfali,... Sami sme boli zvedaví, koľko ľudí sa nám podarí osloviť, koľko ľudí pochopí, že na to, aby lokálna, komunitná nadácia dokázala podporovať miestne akcie a podujatia, jednotlivcov, skupiny ľudí či združenia tiež potrebuje cítiť podporu a záujem. Aj tým, že mobilizuje komunitu, aby každý jej člen prispel, ako môže, spojil sa s ostatnými, vytvoril pomyselnú reťaz, ktorá bude silná.
   Našu Reťaz dobra organizovanú pri príležitosti 20 ročného pôsobenia Nadácie REVIA v regióne vytvorilo 1 142 darcov, ktorí vyzbierali sumu 23 000 €. ĎAKUJEME. Každé euro sa ešte znásobí dobrovoľníckou prácou, úsilím, ďalšími darmi a takto zhodnotené sa vráti do komunity. )
  
Osobne máme veľkú radosť z tohto úspechu.
   Medzi prvými darcami boli samosprávy regiónu – Pezinok a Modra, ktoré išli príkladom, ako aj ich vrcholní predstavitelia, primátori, poslanci. Mnohí podnikatelia ukázali, že sú filantropi, úzko spätí s malokarpatským regiónom, na ktorom im záleží a aj takýmto spôsobom podporili jeho rozvoj. Prekvapili nás združenia, cirkvi, ktoré si mohli vyzbierať peniažky na svoju činnosť, no poslali ich do nadácie. Vedia, že sa im to niekoľkonásobne vráti v podobe grantového programu, ktorým podporujeme ich snaženie, či v partnerských projektoch. A v neposlednom rade ste to boli vy, známi aj neznámi darcovia, ktorí ste prispeli svojou troškou, poslali ste darcovskú sms, podporili nás na vianočných trhoch, behu Fair cross či podujatí Zvieratká v meste a tým ste sa spojili s darcami v našej Reťazi dobra. Nuž a z niektorých neanonymných darcov sa stali naši pravidelní podporovatelia, čo je pre nás najväčším ocenením. Naše poďakovanie patrí všetkým darcom, veľkým, malým, ktorých menujeme na našom webe www.revia.sk .
A čo ďalej?
Aj táto zbierka nám ukázala, že Nadácia REVIA má svoje miesto v regióne, pozná ho, podporuje. Svojimi aktivitami obohacujeme súčasné dianie, ale myslíme aj na ďalšie generácie. A nielen to. Pre mnohých, ktorí sa nevedia rozhodnúť komu darovať, pretože by najradšej podporili viacerých, sme prvou šancou, aby darovali a pomohli tak mnohým. Tým, že sme medzi vami dlho, máme dobré meno, sme transparentní, sme istota, ktorú noví darcovia potrebujú. Vedia, že ich financie sa naozaj použijú zmysluplne pre dobré nápady rozvíjajúce filantropiu, svojpomoc, partnerstvá, život. Ako sme sľúbili, finančné prostriedky použijeme na realizáciu našich projektov, ktoré rozvíjajú dobročinnosť, dobrovoľníctvo, darcovstvo a charitu.
Všetci vieme pomôcť. Vykročme spoločne do ďalších 20 rokov.

 

REVIA

 


Ohodnoťte článok: