Mladý triatlonista boduje

Máj 2017 / Prečítané 469 krát

   Pre osemnásťročného Pezinčana Juraja Poláka bol triatlonový rok 2016 nabitý novými skúsenosťami. Juraj v školskom roku 2015/ 2016 absolvoval ročný stredoškolský študijný pobyt v Nemecku, kde sa popri školských povinnostiach stíhal venovať svojej vášni, triatlonu. Reprezentoval naše mesto Pezinok a vždy sa umiestnil na popredných miestach, či už v bežeckých alebo triatlonových pretekoch (Radebeuler Wintercross 1. miesto, Swim&Run v meste Chemnitz 2. miesto, 12. ročník Oberauer Stundenlauf 1. miesto).
   Za svoje najväčšie úspechy v Nemecku považuje výborné 1. miesto City Triathlon Dresden a 1. miesto Schloss-Triath-lon Moritzburg.
   Po návrate domov vyhral prestížne triatlonové preteky na Slovensku, Challange Šamorín, kde obsadil 1. miesto. Zúčastnil sa ešte bežeckých pretekov (Bratislavský Cross 1. miesto, Beh Devínskou kobylou 2. miesto).
   Jurajovi sa práve začína triatlonová sezóna 2017, počas ktorej bude mať šancu ukázať svoj potenciál športovca, a tak reprezentovať naše krásne mesto Pezinok.

 

(ma)

 


Ohodnoťte článok: