Koncert mladosti v Prahe

Máj 2017 / Prečítané 478 krát

   Ako nás informoval náš čitateľ Pavol Boriš v pražskej galérii Leica práve prebieha výstava fotografií, ktoré zachytávajú pezinský Koncert mladosti z roku 1976.
   Autor článku navštívil túto výstavu a stretol sa aj s kurátorom Karlom Halounom, ktorý je ikonickou postavou a tvorcom grafických dizajnov rockových LP platní 70.-80. rokov. „Výstava nesie názov Portrét jedného festivalu (aneb Pezinok 1976). Autorom 40 ks fotografií (mimochodom úctyhodných rozmerov 110x180 cm) je Jaroslav Prokop * 1950 (absolvent pražskej FAMU, vedúci ateliéru reklamnej fotografie na fakulte UTB v Zlíne).“ Ako nám napísal autor článku: „Karel Haloun (medzitým pán docent na pražskej „umprumke“) sa nám venoval plných päť hodín. Debaty, spomínanie a i možné prenesenie výstavy do Pezinka. (Pravdaže až po Berlíne, kam má výstava namierené v lete...)
   Možno sa nám to podarí, aby Pezinok znovu objavil Pezinok, keď ho svetové metropoly majú pomaly za ikonu alternatívnej muziky oných rokov.“ uzavrel Paľo Boriš, organizátor Koncertov mladosti ´76, ´77.

PS: Pražská výstava potrvá do 18. júna 2017.

 

(r)


Ohodnoťte článok: