Ukončenie šachovej sezóny 2016 – 2017

Máj 2017 / Prečítané 469 krát

   Klub šachu v Pezinku mal v ročníku 2016/ 2017 v celoročných súťažiach celkom 5 družstiev, z toho dve družstvá v 3. lige a 4. lige, jedno družstvo v 5. lige.
   V kútiku duše sme dúfali, že najsilnejšie A družstvo postúpi do druhej ligy, čo sa však pre veľmi kvalitnú konkurenciu nepodarilo. Rozhodne sa ale zvýšila výkonnosť mladých šachistov a to je pre náš klub pozitívne. Družstvo Pezinok A skončilo v 3. lige v strede tabuľky na 6. mieste. V tomto družstve treba vyzdvihnúť Ondreja Gábriša za to, že bol nielen vedúcim družstva, ale po celú sezónu robil odborné tréningy pre všetkých šachistov. V družstve nám najväčšiu radosť robili naše mladé nádeje: Patrik Kosnáč, Denis Moravčík a Martin Šandor. B družstvo, ktoré viedol Jozef Pták, skončilo v 3. lige na predposlednom mieste a v súťaži sa udržalo aj pre budúci ročník. Zaujímavosťou je, že porazilo družstvá, ktoré sa umiestnili na 1. aj 2. mieste. V 4. lige Pezinok D, pod vedením Štefana Mikoviča, skončil na peknom 5. mieste. V družstve znovu práve mladí hráči patrili medzi najlepších. Určite najťažšiu pozíciu mal mladý Janko Mrkvík, ktorý hral vždy na prvej šachovnici, čím nastupoval proti najsilnejším hráčom. Ďalšie družstvo E v 4. lige skončilo na 12. mieste a udržalo pre seba súťaž aj v budúcom ročníku. Najviac súbojov odohral predseda klubu Tibor Pobuda. V 5. lige sme mali jedno družstvo C, ktoré skončilo v strede tabuľky na 5. mieste.
   Po skončení celoročných súťaží prichádza čas aj na dôkladnejšie zhodnotenie. Veríme, že sa poučíme z chýb a lepšie sa pripravíme na novú sezónu, aby sme v budúcej sezóne už postúpili do 2. ligy.
   Všetkých záujemcov o šach v Pezinku v mesiacoch september – máj pozývame do Klubu dôchodcov na Hrnčiarskej ulici 44, každý piatok o 18.00 hod.

 

Výbor KŠ Pezinok

 


Ohodnoťte článok: