Náš zákazník = náš partner

Máj 2017 / Prečítané 473 krát

   Dnes, v dobe veľkej konkurencie, keď každý chváli svoje služby a tovar, je náročné si vybrať obchodníka, s ktorým budete ako zákazník spokojný. Je ale výhodné mať partnera, s ktorým sa bude dobre spolupracovať. Urobí sa tak viac a efektívnejšie k vzájomnej spokojnosti, lebo tá je základom dlhodobej spolupráce.
   Prečo partnerstvo? Model „náš zákazník, náš pán“ je v súčasnosti prekonaný. Dôvodom bolo zneužívanie tohto postavenia zákazníkmi, ktorí vyžadovali 100% pozornosť. Obchodník je tu pre vás, ale treba si uvedomiť, že nikde nie je len 1 klient, ktorému sa treba venovať a preto musí svoj čas a kapacity deliť. Nutná je vzájomná dohoda, ktorej výsledkom je spokojnosť na oboch stranách.

Ako si teda vybrať? Tu sú 3 znaky, ktoré vám pomôžu:

l Nebojte sa pýtať – je v poriadku, ak sa zaujímate o postup, spôsob či ceny. Ochota odpovedať a najmä schopnosť vysvetliť napovedá o kvalite obchodníka. Ten, čo vie zdôvodniť svoje konanie a nezahmlieva, dokáže poskytnúť kvalitu.
l Dobrý pocit z komunikácie – osobnej, telefonickej či mailovej. Rýchla odozva na dotazy je dôležitá, nechcete partnera, ktorý sa zatajuje, nezdvíha telefón či neodpovedá na maily.
l Slušnosť – predávajúci nemá byť hrubý a urážať klienta ani pri reklamácii a nemá sa vysmievať či zľahčovať požiadavky, ktoré má klient navyše. Platí to ale aj naopak, zákazník samozrejme môže vyjadriť nespokojnosť, najmä ak je oprávnená, ale tiež nie hrubým spôsobom
či vulgarizmami. Všetci predsa konáme podľa najlepšieho vedomia.

   Nedá sa vyhnúť všetkým chybám, ale so správnym partnerom nie je ťažké väčšinu z nich eliminovať. My v KVAPKE vám chceme byť dobrým a stabilným partnerom. Preto hľadáme spôsob, ako sa to dá a aj nad neobvyklými požiadavkami premýšľame, ako ich zrealizovať.

 

www.rychlocistiaren-kvapka.sk

 


Ohodnoťte článok: