Rekonštrukcie v plnom prúde

Máj 2017 / Prečítané 520 krát

   Ako sme informovali aj v minulom čísle Pezinčana, rekonštrukcie verejných komunikácii sú v plnom prúde vo viacerých častiach mesta. Dokončený bol úsek chodníka na ul. M. R. Štefánika (oproti farskému kostolu), kde bol okrem nového chodníka, na mieste starého asfaltového krytu vybudovaný aj nový trávnik. Realizáciu zabezpečila pezinská firma DUVYSTAV, ktorá dala v súťaži najlepšiu ponuku a odviedla kvalitnú prácu. Mesto zaplatilo za túto revitalizáciu cca 40 000 €. Sme presvedčení, že v centre mesta tak pribudol ďalší pekný priestor a nová zeleň.
   Práce úspešne pokračujú aj na sídlisku Sever, kde práve začala rekonštrukcia chodníkov a verejného priestranstva na konci Suvorovovej ulice a v strede Svätoplukovej ulice (stanovište autobusov). Práce na základe úspešného absolvovania súťaže vykonáva firma TIMS, s.r.o. z Nitry. Cena diela je cca 27 000 €. 
   Zároveň v minulom týždni začali aj práce na ulici Trnavskej (od rohu Sládkovičovej ulice). Tu sa tiež buduje nový chodník zo zámkovej dlažby a osvetlený prechod pre chodcov. Práce realizuje na základe súťaže firma DUVYSTAV, s.r.o. Hodnota prác predstavuje sume 56 000 €.
Práce pokračujú tiež na úseku ulíc Malokarpatská a Majakovského, kde sa buduje krajnica a nový asfaltový povrch v hodnote cca 20 000 €. Práce realizuje firma TIMS, s.r.o. Nitra. Chodník cez most na Fajgalskej sa bude realizovať hneď po získaní povolení dotknutých organov a inštitúcií.

 

(MsÚ)

 


Ohodnoťte článok: