FS Obstrléze pochovával aj tancoval

Marec 2017 / Prečítané 286 krát

   Posledný fašiangový deň – deň pred popolcovou stredou – strávili občania Pezinka a blízkeho okolia vo veľkej sále KD na fašiangovej „oldies párty“ spojenej s pochovávaním basy.
   Túto tradíciu v r. 2009 oživil FS Obstrléze spolu s Úniou žien – tento rok s klubom dôchodcov na Hrnčiarskej ulici a z roka na rok je o túto akciu čoraz väčší záujem.
   Program fašiangového večera otvorili malí tanečníci z klubu Petan, ktorí predviedli ukážky spoločenských tancov. FS Obstrléze sa tento rok predviedol s novým programom. Pochovávanie basy, ktorého scenár napísala D. Kontárová.
   Už samotná basa na vozíčku, farár a prichádzajúci sprievod veselých masiek za doprovodu hudby a spevu zaručovali dobrú náladu. Pekné piesne, tanec masiek a vtipné repliky aplikované na naše miestne pomery vyvolávali v plnej sále smiech a búrlivý potlesk.
   Darmo sa sestričky snažili „ožratú“ basu resuscitovať, aj tak sa im ju nepodarilo oživiť. Ani cigánka s bábikou si medzi chlapmi v sále nenašla otca pre svoje dieťa.
   Dobrá nálada neutíchala ani po „smútočnom“ pochovávaní basy a parket bol stále plný. K dobrej nálade prispela hudobná skupina Jano z Budmeríc, bohatá tombola, dobrý guláš a iné dobroty v našom bufete.
   Verím, že aj naďalej budeme pokračovať v tejto začatej tradícii. Fašiangový čas skončil, vystriedal ho iný sviatok – MDŽ- a tak sme 8. marca zavítali do Domu seniorov v Kučišdorfskej doline, aby sme balíčkom pekných ľudových piesní a básňami o ženách potešili ich srdiečka.
   Už teraz sa občania tohto zariadenia tešia na naše ďalšie vystúpenie.

Pozvánka:
Premiéru hry Naši Huncokári máme dávno za sebou, no pre veľký ohlas občanov Pezinka a okolia sme na 29. apríla o 17. 00 hod. pripravili reprízu tejto hry, na ktorú vás srdečne pozývame!

 

Mária Kopitková

 


Ohodnoťte článok: