Úspechy študentov Gymnázia v Pezinku

Marec 2017 / Prečítané 312 krát

   Druhý polrok školského roka 2016/2017 sa nesie v znamení mnohých úspechov našich študentov.
   V športovejl oblasti je to postup na Medzinárodné školské majstrovstvá v orientačnom behu v Taliansku. (D. Ditri, M. Šimo, M. Patoprstý, M. Féder, B. Kuník)
   Družstvo dievčat získalo 1. miesto v OK vo volejbale. (M. Benčúriková, l. Čaputová, T. Hudáková, E. Jarošincová, M. Jurkovičová, T. Kováčová, T. Mečková, Z. Rečlová, A. Tahotná)
V KK stolného tenisu študentov SŠ získali študenti 1. miesto a postup do celoštátneho kola. (A.Brat, M.Sklenár, M. Jalovecký)
   Vo vedomostných súťažiach sme zaznamenali úspech na KK olympiády v anglickom jazyku - 1. miesto v kategórii 2 A získal Patrik Šimkovič (postup do celoštátneho kolo) a 3. miesto v kategórii 2C2 získal Dominic Ditri.
   Naši študenti Marek Pražák (kapitán družstva), Marián Miklušek, Ondrej Kubinec a Patrik lukáčik z 2. B triedy získali 1. miesto na celoslovenskej súťaži Grand Prix, ktorú usporiadala Strojárska fakulta STU.
   V OK chemickej olympiády kat. D sa naši študenti umiestnili na: S. Pihuličová 1. miesto, N. Pavlišinová 2. miesto, O. Jančarik 4. miesto.
   V OK Pytagoriády v kat. P8 skončil M. Šándor na 1. meiste a v kat. P7 J. Kyčiňa na 2. mieste.
   Dňa 21. marca sa v Modre konalo dekanátne kolo Biblickej olympiády. Naše študentky 6. As triedy – Z. Blesáková, E. Lásková a M. Letzová sa umiestnili na 1. mieste s vynikajúcim výsledkom 97% úspešnosti. Postupujú na diecézne (krajské kolo).
   V turnaji mladých fyzikov študentka M. Jurkovičová postúpila do národného kola.
   V OK súťaže Hviezdoslavov Kubín získali l. Balcová, D. Holásková, A. Komanová a M.Letzová 2. miesta v svojich kategóríách.
   Na literárnej súťaži OK Šaliansky Maťko sa umiestnila D. Holásková na 3 mieste.
   V OK olympiády v nemeckom jazyku sa S. Pihuličová, E. Lásková, M. Benčúriková umiestnili na 1. mieste vo svoje kategórii. B. Zelníková získala 4. miesto v KK olympiády v nemeckom jazyku.
   V OK Geografickej olympiády M. Šándor získal lom., M. M. Monsberger 2. miesto a Š. Podhorný 3. miesto.
   V KK Geografickej olympiády pre SŠ získala D. Virgovičová 2. miesto a postupuje do celoštátneho kola.

 

(gym)

 


Ohodnoťte článok: