Do práce na bicykli 2017

Marec 2017 / Prečítané 226 krát

   Mesto Pezinok vyzýva všetkých cyklistov a priaznivcov pohybu, aby sa zapojili do celonárodnej súťaže organizovanej Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR s názvom Do práce na bicykli 2017. Novinkou tohtoročnej súťaže bude aj Tvár kampane - Peter Sagan, ktorý je svojím ľudským prístupom k bicyklovaniu nepochybne silnou motiváciou pre všetkých tých, ktorí sa rozhodnú šliapať do pedálov do práce nielen počas trvania kampane. Obyvatelia prihlásených miest budú počas celého mája jazdiť do práce na bicykli a súťažiť o umiestnenie v troch kategóriách na lokálnej a troch kategóriách na národnej úrovni. Mesto Pezinok sa oficiálne zaregistrovalo 7.3. 2017.
   Súťaž podporuje využitie bicyklov na pravidelné dochádzanie do práce už niekoľko rokov a organizuje sa aj v okolitých krajinách podporujúcich rozvoj cyklistickej dopravy. Na Slovensku súťaž zastrešuje národný cyklokoordinátor z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s občianskym združením OCI BB z Banskej Bystrice. Popularita projektu „Do práce na bicykli“ z roka na rok rastie.
   Jeden tím môže mať minimálne 2 a najviac 4 členov, ktorí sú preukázateľne v čase trvania súťaže zamestnancami firmy, pod ktorej číslom IČO je tím do súťaže registrovaný. Z jednej firmy môže pochádzať ľubovoľný počet tímov. Novinkou je, že do súťaže sa môžu prihlásiť aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorí sa zaregistrujú do súťaže. Podmienkou pri študentoch je, že v deň začatia kampane (t.j. 1.5. 2017) musia dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. Študenti, ktorí budú reprezentovať svoju školu, uvedú vo formulári IČO svojej školy. Za svoje družstvo zodpovedá jej vedúci. Každý súťažiaci sa môže zaregistrovať len raz !!!
   Jednotlivé tímy sa môžu prihlásiť v termíne od 1.3.-5.5 2017 na online formulári na www.dopracenabicykli.eu . Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci a ani tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií.
   Štatút a pravidlá súťaže, ale aj podmienky registrácie bicyklujúcich skupín alebo družstiev nájdete na stránke http://www.dopracenabicykli.eu/informacie/statut-sutaze/ .

   Súťaž Do práce na bicykli 2017 sa uskutoční od 1. do 31. mája 2017 na celom Slovensku, vrátane Pezinka.
   Kontakt na koordinátora za mesto Pezinok: Mgr. Peter Vlasák, e-mail: peter.vlasak@msupezinok.sk , tel.: 033/6901 106

 


Ohodnoťte článok: