Turnaj šampiónov 2017

Február 2017 / Prečítané 568 krát

   V závere januára (28.-29.1.) sa konal v Aréne 71 v Gajaroch už po piaty raz veľký súboj regionálnych hokejbalových majstrov – Víkend hokejbalových šampiónov. Na Záhorí sa proti sebe opäť postavilo 12 top výberov z celého Slovenska, aby sa pobili o korunu kráľa šampiónov. Pezinok zastupoval víťaz Malokarpatskej hokejbalovej ligy HC CHILLI. Okrem nich sa zúčastnili: Farma Petržalka (víťaz Západoslovenskej ZHbL), Lizards Stupava (víťaz Superligy), Panthers Senica (víťaz Skalickej ligy), Indiáni Skalica (víťaz minuloročného Turnaj majstrov a bronzový team zo Skalickej ligy), Fans Nitra (víťaz Vrábeľskej ligy), ŠK 3M Modrý Kameň (víťaz Veľkokrtíšskej ligy). Východ zastupovali HBC PALUTO Luky Sport (majster Prešovskej ligy), Aqualand Predators Poprad (víťaz Popradskej ligy). Zo Zvolenskej ligy prišli celky Krupina (vicemajster ligy) a Sparta Sekier (3. miesto v lige) a posledným zástupcom bol žilinský celok Dandy Group (vicemajster ligy).
   Tímy boli rozdelené do 4 skupín, kde si zmerali sily každý s každým. Hrací čas bol 2x12 minút (čistý). Víťaz každej základnej skupiny si vybojoval priamy postup medzi elitnú osmičku, zvyšné tímy čakalo štvorčlenné osemfinále hrané na jeden súboj. HC Chilli sa v základnej najprv stretlo s jedným z adeptov na víťaza Lizards Stupava. V zápase dominovali brankári a hlavne V. Kalis (HC Chilli), ktorý bol aj oprávnene vyhlásený za hráča zápasu. HC Chilli nakoniec vyhrali až po trestných strieľaniach, a to 2:1sn. Druhým súperom bol Dandy Group Žilina – tento súboj bol ako na hojdačke, tímy sa striedali vo vedení. Zápas znova vyústil až do samostatných nájazdov, kde sa znova tešili z výhry Chilli a po víťazstve 5:4sn postúpili ako víťazi skupiny priamo do 1-finále. Vo vyraďovacích bojoch už platí pravidlo víťaz berie všetko a postupuje ďalej. Vo 1-finále HC Chilli čakala Krupina. Zápas vyhrala favorizovaná Krupina a po výsledku 5:1 porazili účastníka MHL-Pezinok. Ako sa neskôr ukázalo mužstvo z Krupiny sa nakoniec dostalo do finále, kde prehralo až po trestných strieľaniach s Farmou Petržalka. Najlepším hráčom z pohľadu organizátorov za team HC Chilli bol vyhlásený Mário Šemetka. Celkové 7. miesto pre HC Chilli na kvalitatívne výbornom turnaji regionálnych majstrov Slovenska, plnom zvučných extraligových ale aj reprezentačných mien je solídnym umiestnením a reprezentáciou nielen pre samotný klub, Malokarpatskú hokejbalovú ligu ale aj samotné mesto Pezinok.

Prehľad zápasov:

HC CHILLI – Lizards Stupava 2:1sn (0:1), gól: Kochan (Zemeš, Ondriska) PP, rozhod. nájazd Zemeš.
HC CHILLI – Dandy Group Žilina 5:4sn (2:3), góly: Klúčik ml. (Alfoldy), Stanko (Ondrušek, Matejík), Virág (Lukačovič) v osl., Ondriska PP, rozh. nájazd Šemetka.
HC CHILLI – Krupina 1:5 (1:3)
Gól: Ondriska (Šemetka).

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: