Pezinský amatérsky filmový festival PAFF 2016-2017

Február 2017 / Prečítané 276 krát

   V piatok 17. marca v Pezinku odštartuje trinásty ročník festivalu PAFF, ktorý je určený pre všetkých nadšencov alternatívneho filmu. Počas dvoch dní predstaví filmové chuťovky z produkcie domácich i zahraničných nezávislých filmárov, doplnené o zaujímavé sprievodné podujatia, šité na mieru každému návštevníkovi. Pripravujú sa však aj viaceré novinky. Vstupné na festival je už tradične dobrovoľné.
   Skúsení návštevníci už vedia, čo môžu od PAFFka očakávať po vizuálnej stránke, sami pomáhajú festival formovať do jeho výslednej podoby. Pre tých, čo festival navštívia prvýkrát budú pripravené rôzne žánre, môžu uvidieť filmy hrané i animované, komediálne aj akčné, dramatické i experimentálne. Filmy sú rozdelené do viacerých sekcií a ich formát môže byť celovečerný, krátkometrážny alebo niekoľkosekundový. Pre tých, čo patria medzi filmových nadšencov alebo chcú skúsiť niečo nové, je stále možnosť stať sa súčasťou festivalu prihlásením svojho filmu. Novinkou v hlasovaní je cena poroty, ktorá pribudla do súťažných sekcií. Ceny sa tento rok budú odovzdávať v troch kategóriách, v hlavnej súťaži bude udelená cena poroty aj divákov a v súťaži 13 sekundových filmov, cena divákov.
   Organizátori okrem novej súťažnej kategórie prinesú aj iné novinky. Na PAFFku sa objaví (filmová) maskérka. V sobotu sa návštevníci budú môcť zúčastniť workshopov, na ktorých sa ukáže práca s kulisami, svetlom či kamerou. V rámci festivalu sa nezabúda ani na hudobný program. Piatkový večer sa ponesie v znamení koncertov nádejných slovenských kapiel. V spolupráci s rádiom FM a reláciou Demovnica dáme priestor trom kapelám, čo bude rovnako novinkou. Sobotný večer a zároveň vyvrcholenie PAFFka bude PAFFTER PARTY plná kapiel a dj-ov.

 

Andrej Frič

 


Ohodnoťte článok: