Aj koberec potrebuje údržbu

Február 2017 / Prečítané 751 krát
   Koberce sú vystavené každodennému znečisteniu, prachu, vlhkosti a rôznym škvrnám. Ak nie sú pravidelne čistené, majú nielen špinavý vzhľad a nepríjemný zápach, ale sú miestom, kde sa zhromažďuje množstvo baktérií a roztočov, ktoré môžu spôsobovať alergie.
   Dlhú životnosť koberca dosiahneme pravidelnou a správnou údržbou. V prvom rade ide o vysávanie, zväčša podľa potreby, najmenej však raz týždenne, namáhané miesta aj častejšie.
   Pre domácnosti sa viac ako investícia do tepovača oplatí dať koberec vyčistiť v čistiarni. Najmä koberce s vysokým vlasom, z ktorých prášok na suché čistenie dokonale nepovysávame a ani ručne namokro ich dôkladne nevyčistíme. Tradičné suché či mokré čistenie alebo tepovanie, ktoré bežne ponúka väčšina firiem, čistí iba povrch koberca. Jedine profesionálne pranie kobercov v profi práčovni odstráni nečistoty, ktoré sú usadené na spodku koberca hlboko medzi vláknami. Profesionálne pranie kobercov samotný koberec nielen vyčistí, ale aj oživí jeho farby a dodá mu príjemnú vôňu.
kobercov samotný koberec nielen vyčistí, ale aj oživí jeho farby a dodá mu príjemnú vôňu.
   Našim zákazníkom radi sprostredkujeme čistenie všetkých druhov kobercov a textilných podlahových krytín na modernej strojovej kobercovej linke. Samotný proces pozostáva z niekoľkých krokov:
lvyklepanie hrubých nečistôt
- perličkový kúpeľ, pri ktorom sa odstránia nečistoty a škvrny
- strojové pranie s diskovými kefami
- odstredenie, vďaka čomu sa odstráni voda a nehrozí zatuchnutie či zapustenie lepidla
- dosušenie pri cca 30°C
- výstupná kontrola, načesanie vlasu a zabalenie.

   Neváhajte a pri jarnom upratovaní myslite aj na svoje koberce. Doneste ich k nám do Rýchločistiarne KVAPKA na Holubyho ulici 16 vedľa papiernictva Grafit a o ostatné sa postaráme. Radi vám zodpovieme ďalšie otázky na tel. č. 0948 486 484. www.rychlocistiaren-kvapka.sk
 

Ohodnoťte článok: