Deti v Zariadení opatrovateľskej služby

Január 2017 / Prečítané 616 krát

   V poslednom štvrťroku sa v našom zariadení uskutočnilo viacero akcií, ktoré sme pripravili pre našich seniorov v spolupráci s Materskou školou na Bystrickej ulici a so Základnou špeciálnou školou na Komenského ulici.
   Jednou z nich bolo aj stretnutie v októbri, pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Deti z MŠ si pre seniorov pod vedením pani učiteľky pripravili bohatý kultúrny program, zaspievali veselé pesničky, zatancovali a zarecitovali krásne básničky. Toto stretnutie sme využili aj na spoločné posedenie a spojili tieto dve generácie záujmovými činnosťami ako boli napr. spoločenské hry, pexeso, čítanie, vyfarbovanie predtlačených obrázkov či ukážka postupov výrobkov servítkovou metódou našich šikovných senioriek.
   December je samozrejme mesiac, kedy sa všetci tešíme na vianočné sviatky, pripravujeme a pečieme vianočné pečivo. Nebolo tomu inak ani v Zariadení opatrovateľskej služby. Naši seniori spolu s detičkami z MŠ napiekli rôzne druhy vianočných koláčikov a nechýbalo opäť vystúpenie a spievanie vianočných kolied, ktoré si deti pripravili pre seniorov.
   V decembri sa v ZOS konalo viacero stretnutí, svojou návštevou nás poctil folklórny súbor Radosť s vianočným programom, mali sme posedenie seniorov s členkami Jednoty dôchodcov a pod.
   Všetkým by sme sa chceli touto cestou poďakovať a zaželať do nového roku 2017 veľa zdravia, lásky, spokojnosti, tolerantnosti....

 

Mgr. Alena Černáková, vedúca ZOS Pezinok

 


Ohodnoťte článok: