Nová HISTORIKA

Január 2017 / Prečítané 1095 krát

   Koncom roka 2016 vyšlo celkovo už 7. číslo Historiky – malokarpatského historického občasníka, ktorý spoločne vydávajú Mestské a Malokarpatské múzeum v Pezinku. V novom vydaní časopisu opäť nájdete trinásť príspevkov doplnených bohatým obrazovým materiálom z histórie malokarpatského regiónu.
   Nadšencov histórie zaiste potešia články ako: Výskum opevneného sídliska v Budmericiach (2000-2016), Unikátne keltské nákončie konského jarma zo Svätého Jura, Svätojurský zvon z roku 1400, Gašpar Serédi († 1550) – prvý záložný majiteľ Svätého Jura a Pezinka, Kniha vinohradov z Červeného Kameňa, Vojnové udalosti 17. - 18. storočia a ich dopad na mestá malokarpatského regiónu, Štyri novoveké náhrobky evanjelického cintorína vo Svätom Jure, „Tu leží Štúr!“ Slovenská cesta k modranskej „mohyle“ Ľudovíta Štúra (1856-1872), Cesta Jána Zigmundíka, Z dejín ochotníckeho divadla v Šenkviciach, Prežil holokaust – príbeh Šimona Pressburgera, Čriepky zo Svätojurskej kroniky 6, Rozhovor s Michalom Kovačikom.
   Historiku (aj staršie čísla) zakúpite v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, v Mestskom múzeu v Pezinku, vo vybraných kníhkupectvách a v informačných centrách.

 

(pb)

 


Ohodnoťte článok: