Nadácia REVIA: „Daruj srdce, otvor knihu“

Január 2017 / Prečítané 505 krát

   Koncom roka 2016, v adventom čase ste mnohí opäť darovali svoje srdcia a pomohli ste otvoriť deťom knižku – ich vianočný darček.
„...aj ja sa touto cestou chcem poďakovať, že sme mali prostredníctvom vašej nadácie možnosť obdarovať deti z našej škôlky. Práve dnes sme odovzdali poslednú knižku. Verte mi, bolo krásne sa pozerať na radosť v očiach detí. Ďakujeme v ich mene.“ Takúto správu sme si našli v mailoch začiatkom roka
z MŠ vo Vištuku. Je to poďakovanie pre vás všetkých, milí naši„Ježiškovia“. Vďaka skvelej  spolupráci so zapojenými kníhkupectvami Folly v Modre, Artforum v Pezinku a Archbooks v Bratislave, so školami, lokálnymi subjektmi, sociálnymi odbormi miest Pezinok a Modra, lokálnymi médiami, ktoré projekt podporili, sa v rekordne krátkom čase do Vianoc podarilo zakúpiť, zabaliť a odovzdať knižky pre všetkých 174 detí zo sociálne slabších pomerov v celkovej sume 2009 eur.
   Veríme, že tomu pomohli aj podporné slová od spisovateľov Veroniky Šikulovej a Máriusa Kopcsaya.
   Všetkým známym a neznámym darcom srdečne ďakujeme. Za 12 rokov existencie projektu sme potešili 1 734 detí knihami v hodnote 15 007 eur. Už teraz sa tešíme na ďalšie Vianoce.

 

REVIA

 


Ohodnoťte článok: