Prezentácia novej knihy o Jánovi Kupeckom

Január 2017 / Prečítané 1064 krát

   V stredu 21. decembra sa v historickej budove Starej radnice v Pezinku uskutočnila prezentácia novej knihy Ján Kupecký - život a dielo, ktorej autorom je historik umenia a primátor mesta Pezinok Oliver Solga. Stovke pozvaných hostí predstavil knihu autorov priateľ Stanislav Vallo, veľvyslanec SR v Belgicku.
   Autorovi publikácie sa podarilo na dvesto stranách a sto ôsmich fotografiách prezentovať životný príbeh a maliarske dielo spolu s najnovšími výsledkami výskumu. Kniha o Kupeckom je o to vzácnejšia, že je na Slovensku prvou svojho druhu po dlhých šesťdesiatich rokoch.
   Vydalo ju mesto Pezinok pri príležitosti minuloročného 350. výročia narodenia a Roku Jána Kupeckého ako aj získania rodného domu Jána Kupeckého do majetku mesta.
   Kniha vyšla vďaka veľkorysej finančnej podpore spoločnosti Engie a Bratislavského samosprávneho kraja. Autor, primátor Oliver Solga, poskytol svoj odborný text mestu bez nároku na honorár. Už dnes sa uvažuje o zámere využiť výťažok z predaja knihy na vydanie publikácie Pezinok na starých pohľadniciach, ktorá by mala vyjsť v tomto roku.

 

(r)


Ohodnoťte článok: