Nezabudnime na starostrlivosť o odev po plese

Január 2017 / Prečítané 946 krát

   Plesová sezóna je v plnom prúde, a preto by sme nemali opomenúť ani na starostlivosť o slávnostné oblečenie – obleky a róby. Pre dosiahnutie čo najdlhšej životnosti tohto druhu odevov alebo pre ich ďalší predaj je vhodné neotáľať s čistením.
   Pre pánov sú na ples vhodné obleky s vysokým podielom vlny, hodvábu, príp. acetátu. Ide o pomerne chúlostivé materiály, ktoré sa už aj na pohľad líšia od oblekov určených na denné nosenie. Tieto jemné materiály pôsobia luxusnejšie, sú ľahké a vzdušné. Nie sú určené na prácu, nakoľko sú krčivé a pri bežnom užívaní sa rýchlo opotrebujú. Preto je lepšie na pracovné obleky voliť látky s prímesou polyesteru, ktorý zabezpečí malú krčivosť a dlhšiu odolnosť voči vydratiu na lakťoch či pod kolenami. Ak sa pritrafí nehoda s nápojom či jedlom, odporúčame najmä sako nečistiť ani lokálne vodou, lebo práve hodváb a vlna sa s vodou nemajú rady. Prenechajte odstraňovanie škvŕn nám.
   Súčasťou pánskeho outfitu je aj košeľa a kravata. Určite odporúčame košeľu po plese hneď vyčistiť, aby sa najmä pot z pretancovanej noci nemal čas zažrať do goliera a manžiet. V prípade znečistenia od vína či jedla prosíme, odev doma neperte, doneste ho čo najskôr k nám. Profi odstraňovačmi škvŕn zameranými na konkrétne znečistenie máme väčšiu šancu kvalitne sa zbaviť nečistôt. Ku každému obleku čistíme kravatu gratis.
   Dámske toalety sú na čistenie zložitejšie. My však máme výzvy radi, a preto nemáme problém sa postarať o žiadne spoločenské šaty. Vždy sa snažíme nájsť spôsob, ako sa to dá, preto šaty krátke, dlhé, farebné, s bohatou spodnicou alebo množstvom štrasových doplnkov pre nás nie sú problém. Kvalitu a vašu spokojnosť zabezpečí individuálny prístup a šetrný spôsob čistenia.

 

Príjemné plesanie. Rýchločistiareň KVAPKA 0948486484

 


Ohodnoťte článok: