Srdečne pozývame na Pezinské vínne pivnice 2017

Január 2017 / Prečítané 1066 krát

   V Pezinku sa už tradične v predvečer sviatku zaľúbených - sv. Valentína – koná oslava vínnej turistiky a lásky k vínu. Nebude tomu inak ani tento rok. V sobotu 11.februára 2017 sa v čase od 13.00 do 21.00 h. uskutoční deviaty ročník Pezinských vínnych pivníc 2017. V 25 pivniciach a stanovištiach ponúkne svoje vína na ochutnanie vyše 34 miestnych vinárov, členov Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov a hosťujúce vinárstva.
   Kúpou vstupenky okrem ponúkaného zážitku degustácie najlepších vín z Pezinka a blízkeho okolia zároveň podporujete miestnych vinárov.
   V hodnote vstupenky (25,-€) je bonusový kupón na nákup ľubovoľného vína v cene 5,- €, degustačný pohár s ryskou, sprievodca degustátora s mapou pivníc a štartovací balíček, pozostávajúci z päťdesiatich žetónov, každý v hodnote 0,20,- € (spolu v sume 10,-€).
   Za degustačnú vzorku s objemom 0,03 l sa vinárovi odovzdá jeden degustačný žetón. Výnimkou sú prírodne sladké vína z kategórie slamové, ľadové a hrozienkový výber a vzácne červené či šumivé vína, kde sa za ich degustáciu odovzdá väčší počet lístkov, podľa voľby vinára. V praxi to znamená, že každý návštevník môže v pivniciach ochutnať až 50 vzoriek vína.
Koho by lákalo oddegustovať ešte väčšie množstvo, na piatich vybraných miestach bude mať možnosť dokúpenia žetónov počas celého priebehu podujatia.
   Vstupenky na Pezinské vínne pivnice 2017 si môžete osobne zakúpiť v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, M.R. Štefánika 4 či elektronicky prostredníctvom www.wisomm.com . Kapacita pivníc je limitovaná. Podujatie organizuje OZ Museum Vinorum v spolupráci s Malokarpatským múzeom, Združením pezinských vinohradníkov a vinárov a Mestom Pezinok. Príďte si spraviť sviatok v duši a potešte svojich najbližších originálnou valentínkou. Všetky potrebné info nájdete na www.pvp.sk.

 

Martin Hrubala

 


Ohodnoťte článok: