Mestská minifutbalová liga

December 2016 / Prečítané 427 krát

   Aj tento rok sa v hale na Komenského ulici rozhoreli boje o víťaza Mestskej miifutbalovej ligy v Pezinku, v skratke MMFL. Táto liga prešla od roku 1999 vývojom a už dávno sa nehrá na asfaltovom ihrisku pri parku.
   Cieľom MMFL je združiť futbalových priaznivcov a hráčov, ktorí si chcú užiť futbal v zime na kvalitnom povrchu, so všetkým potrebným sociálnym zabezpečením, so zápasmi pískanými pod taktovkou oficiálnych rozhodcov, spracovanými podrobnými štatistikami (góly, asistencie, body, karty...) a nahrávanými zápasmi na videokameru. Štvrtý ročník obnovenej MMFL s označením 2016-17 priniesol rekordný počet mužstiev, a to až štrnásť. Prihlásili sa mužstvá z Pezinka, Vinosad, Modry, Senca, Nového Dvora, Šenkvíc a Bratislavy. MMFL sa rozhodla zatraktívniť súťaž zmenou herného plánu rozdelením na dve skupiny po sedem tímov, ktoré si po skončení základnej časti zmerajú sily vo vyraďovacích bojoch (play-off). Súťaž sa začala v novembri a končí 18.2.2017 finálovými zápasmi. Liga sa hráva cez víkend, v sobotu alebo v nedeľu.
   Opäť prišli minuloroční finalisti Miniliga Slávia Senec a Obvoďáci, ale aj mnoho nových tímov s jasnou ambíciou prerušiť dvojročnú šnúru minuloročných víťazov, Obvoďákov. Na častú otázku „kto to vyhrá tento rok?“ je preto odpoveď nejasná a organizátori pozývajú futbaluchtivých divákov pozrieť si zápasy kde sa hrá srdcom. Viac informácií na: www.mmfl.sk – oficiálna stránka ligy, https://www.facebook.com/MMFLpezinok/ – MMFL na facebooku, alebo https://www.youtube.com/channel/UCgVmE7nidqLx34CZRgzex0A - MMFL na youtube.

 

Martin Gaal

 

Výsledky 3. kola súťaže zo 4. decembra:

Obvoďáci – La Furia Roja 12:5
FC Naostro – Expendables 20:2
FC Kalamáre – OFC 014 Vinosady 3:4
Banco Casino – UNO STARS 16:4
FC Šálka 0,04 – Brothers 4:7
Grovestreet – Nový Dvor 6:5