Pezinskí pavúci strieborní na majstrovstvách Európy!

November 2016 / Prečítané 241 krát

   V polovici októbra 2016 odcestovala slovenská reprezentácia na Majstrovstvá Európy veteránov (hráčov starších ako 55 rokov) do Monaka. Tím tvorili pezinskí hráči Michal Sobolič a Milan Sobolič, ďalej Jozef Karacsony a Lubomír Šedivý z Rusoviec.
   „Postúpiť medzi 16 najlepších a potom odohrať dobré zápasy je náš cieľ...“
  Tímu sa v základnej časti príliš nedarilo, z piatich zápasov sa im podarilo poraziť iba tím z Litvy (13:7) v prvom kole. Druhé kolo bolo jasne v prospech neskorších šampiónov z Holandska. Po vyrovnanom treťom zápase s domácim Monakom nevyšiel záver zápasu. Po prehrách s Poľskom a Maďarskom sa musel repre tím rozlúčiť s postupom medzi najlepších 16. To bol ale začiatok úspešného ťaženia v Pohári národov (PN), čo je doplnková súťaž na každých majstrovstvách.
„...samozrejme medaila v Pohári národov by nám spravila asi aj väčšiu radosť!“
   V skupine Slováci vyhrali nad Ukrajinou (13:12) a Bulharskom (13:10) a s prehľadom postúpili do štvrťfinále PN, kde ich čakal nevyspytateľný tím z Walesu. Nakoniec bol zápas celkom jednoznačný (13:1) a veteráni s pocitom, že medaila je blízko, čakali na súpera v semifinále. Boli to Švajčiari! Vyspelí hráči, čo majú na konte viaceré úspechy na medzinárodnej scéne. Repre tím sa poradil a zvolil taktiku, ktorá nakoniec slávila úspech. Víťazstvo (13:3) čakal len málokto, Švajčiari podľahli petangovému trpaslíkovi! Slováci sú vo finále PN, čo je doposiaľ najlepší slovenský seniorský tímový úspech na majstrovstvách Európy alebo sveta.
   "Už si to len užiť a zahrať dobre každú guľu!"
   Finále proti Anglicku, ktoré bolo jasným favoritom, nebolo už také úspešné. Prehra mrzela, ale iba chvíľu. Hráči si užili medailový ceremoniál, potlesk z pódia od všetkých hráčov a členov organizačného tímu. Skvelé pocity a pekné zavŕšenie 15 rokov hrania si dopriali Lubomír Šedivý a Milan Sobolič, priekopníci petangu na Slovensku. Pezinských bratov Milana a Michala hrial pocit úspechu o to viac, že ho dosiahli spolu.
   Úspešným Slovákom zagratulovala aj honorárna konzulka SR v Monaku pani Tatiana Paracková.

 

Marek Sobolič

 


Ohodnoťte článok: