Majstrovstvá Slovenskej republiky kadetov v JUDO 2016, Bardejov

November 2016 / Prečítané 951 krát

   Na tohtoročné majstrovstvá SR dorastencov a dorasteniek sa Pezinčania z 1. JUDO CLUBU PEZINOK vybrali do Bardejova s dvomi pretekármi, Silviou Tománkovou a Karolom Dubským.
   Tréneri, bratia Tománkovci, zhodnotili ich pôsobenie takto: Aj napriek tomu, že obaja súťažiaci sú v žiackom veku, tušili sme, že po kvalitnej príprave a výsledkoch z predchádzajúcich turnajov, majú obaja na to, aby získali umiestnenie.
   Od Silvie sme titul očakávali. Aj napriek vážnemu zraneniu (torzná zlomenina členka), ktoré doliečila len pred pár mesiacmi, mala dobré predpoklady na víťazstvo. Silvia bola jasnou favoritkou. Svojim súperkám v zápasoch nedala najmenšiu šancu. Dokonca aj svoju najväčšiu konkurentku, dorasteneckú reprezentantku SR Alexandru Halajovú z Lučenca dokázala zdolať krásnym hodom na ipon iba za 8 sekúnd. Po troch víťazstvách na ipon získala suverénnym spôsobom titul dorasteneckej majsterky Slovenskej republiky.
   Karol bo spočiatku neistý. Hneď v prvom zápase sa do druhej minúty so svojím súperom naozaj potrápil. Vo zvyšných dvoch minútach prevzal iniciatívu a doslova prevalcoval svojho protivníka z Považskej Bystrice. V druhom kole sa stretol s Pavlom Rohom z ŠK Královce. Zápas trval necelú minútu a Karol zvíťazil na ipon. Vo finálovom stretnutí mal najväčšie obavy zo svojho súpera zo Slávie STU Bratislava, ktorý bol „papierovým“ favoritom. O tri roky starší súper bol pre Karola čerešničkou na torte. Krásnou kontra-technikou hodu ukázal svoje kvality a zdolal svojho súpera na ipon.
   Obdivuhodné je tiež umiestnenie týchto dvoch talentovaných pretekárov v rebríčku Slovenského zväzu judo, kde v priebežnom poradí Silvia poskočila zo štvrtého na 1. miesto a Karol z 82. na 27. miesto. Pre Pezinok je to veľký úspech a veríme, že o nich bude športová verejnosť ešte veľa počuť.

 

Martin Tománek


Ohodnoťte článok: