Strieborná a bronzová medaila z majstrovstiev Európy

November 2016 / Prečítané 969 krát

Šestica strieborných medailistiek ŠK Juventa z ME v Petrohrade. Timea Oravcová je    Aj na tohtoročných majstrovstvách Európy v show dance boli mimoriadne úspešné dievčatá zo Športového klubu Juventa Bratislava. Do Petrohradu odchádzali s predsavzatím dobre reprezentovať Slovensko tak ako v predchádzajúcich troch rokoch. Boli si pritom vedomé, že v Rusku to bude pri ešte väčšej konkurencii o poznanie ťažšie. Kvalitná práca tréneriek a usilovnosť dievčat v tréningu sa však nakoniec aj tu pretavili do pozoruhodných výsledkov, z ktorých mali všetci radosť a ktorými si získali veľký rešpekt u svojich európskych súperiek.
   Medzi súťažiacimi z Juventy mal Pezinok zastúpenie prostredníctvom mladej gymnastky, jedenásťročnej Timey Oravcovej. Táto žiačka ZŠ na Kupeckého ul. štartovala až v štyroch súťažných kategóriách. V skupinách s choreografiou Roll over Beethoven sa stali vicemajsterkami Európy. Vo formáciách sa predstavili s choreografiou Čertovsky dobrý elixír a vybojovali si bronzové medaily. V duách Timea súťažila s partnerkou Tamarou Obložinskou a v silnej konkurencii s choreografiou Semafór získali štvrté miesto.
   V kategórii jednotlivcov sa umiestnila na 8. priečke.
   V klube výsledky na európskom šampionáte hodnotili ako veľmi dobré, čo im dáva nádej, že by mohli byť úspešné aj na Majstrovstvách sveta v Riese v Nemecku, ktoré budú koncom novembra tohto roku.
   V sobotu 22. októbra sa Timea Oravcová a Tamara Obložinská zúčastnili medzinárodnej súťaže v modernej gymnastike v Čechách, vo Veselí nad Moravou, kde v kategórii duá medzi staršími pretekárkami dokázali zvíťaziť a odniesli si zlaté medaily.
   Ďalšie medzinárodné podujatie v modernej gymnastike Vinohradský pohár sa uskutočnilo 5. novembra v Prahe. Aj túto súťaž v kategórii nádejí ročník 2004 a mladšie v duách vyhrali Slovenky Timea Oravcová a Tamara Obložinská.

 

(mo)


Ohodnoťte článok: