Najčastejšie príčiny dopravných nehôd

November 2016 / Prečítané 228 krát

   V mesiaci september 2016 bolo na území Bratislavského kraja spôsobených 194 dopravných nehôd, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku pokles o 12 dopravných nehôd. Usmrtené boli 3 osoby, 2 osoby boli ťažko zranené, ľahko zranených bolo 67 osôb. Najviac dopravných nehôd zavinili vodiči, chodci zavinili 5 dopravných nehôd, cyklisti 3 nehody. Alkohol u vinníka nehody bol zistený v 8 prípadoch.
   V októbri sa v okrese Pezinok medzi Šenkvicami a Pezinkom stala dopravná nehoda, pri ktorej bol usmrtený vodič. V jesennom a zimnom období rastie počet dopravných nehôd s veľkými škodami na zdraví a majetku.
   Najčastejšie príčiny dopravných nehôd sú:
   - porušenie základných povinností vodiča
   - nesprávna jazda cez križovatku
   - nedovolená rýchlosť jazdy
   - nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami
   - nesprávne odbočovanie
   - nesprávne otáčanie a cúvanie

   Polícia vyzýva vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Najmä v jesenných a zimných mesiacoch je potrebné prispôsobiť rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a zvýšiť predvídavosť v čase zníženej viditeľnosti v skorých ranných hodinách a podvečer. Pre chodcov a cyklistov je životne dôležité byť dobre viditeľný pre vodičov. Preto používajte oblečenie s reflexnými prvkami alebo reflexné pásky či reflexné vesty!
   Polícia s cieľom zabezpečiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a zlepšiť celkovú dopravno-bezpečnostnú situáciu vykonáva aj naďalej opatrenia v dohľade nad cestnou premávkou, kontrolu zameranú na dodržiavanie tých pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd.

 

kpt. Mgr. Zuzana Mišovičová


Ohodnoťte článok: