Crescendo včera a dnes

November 2016 / Prečítané 259 krát

   Občianske združenie Crescendo je otvoreným združením pre všetkých mladých ľudí. Jeho členovia majú ambíciu byť aktívne angažovaní v spoločenskom živote mesta, sú dobrovoľníkmi, ktorých cieľom je prispieť k rozvoju komunitnej kultúry.
   Združenie sa opiera o divadelnú tradíciu, vzniklo z jadra ochotníckeho divadla Balaclava, pôsobiaceho v Pezinku od roku 2009. Skupinke mladých ľudí okolo predsedu združenia Juraja Hanulíka, v súčasnosti študenta divadelnej réžie na VŠMU v Bratislave, sa za ten čas podarilo zrealizovať množstvo zaujímavých projektov. Aj vďaka podpore mesta Pezinok a Pezinského kultúrneho centra vznikali divadelné predstavenia, o ktoré bol zo strany divákov značný záujem. Divadelný súbor vtedy s jednou zo svojich hier reprezentoval Pezinok aj v partnerskom meste Mladá Boleslav. V spolupráci s PKC tiež vznikli literárne večery, pásma slova a hudby, na ktorých okrem autorských tónov zneli verše ľúbostnej pézie, to všetko v komornej atmosfére na divadelných doskách Domu kultúry. Taktiež nemožno opomenúť novembrové koncerty, na ktoré si klavirista Juraj Hanulík pozval herečku Kristínu Grolichovú či speváčku Evu Rosenbergerovú.V spolupráci s Centrom voľného času Crescendo pripravilo sériu filmových večerov, na ktorých sa premietali napríklad dokumentárne filmy Od Fica do Fica či Nemoc tretej moci. Po skončení filmu vždy vznikla spontánna diskusia k danej problematike.
   V súčastnosti sa chcú členovia Crescenda po dlhšej odmlke opäť pripomenúť Pezinčanom a zaujať novým projektom. V roku 2017 chceme divákom opäť ponúknuť možnosť vidieť pútavé divadelné predstavenia, sprostredkovať im stretnutia s poéziou, zorganizovať koncerty, premietania filmov s pálčivou spoločenskou tematikou a predstaviť im v sérii „Rozhovory za oponou“ zaujímavých ľudí z umeleckého prostredia či spoločenského života. Tešíme sa na vás!
O našich plánoch sa môžete podrobnejšie dozvedieť na našej fecebookovej stránke, kontaktovať nás môžete na adrese: crescendo.pezinok@gmail.com 

 

členovia združenia

 


Ohodnoťte článok: