Bozin XII. – Dobré správy

November 2016 / Prečítané 243 krát

   Pezinskí skauti už tradične v októbri (7.-9.10.) zorganizovali skautskú mestskú hru Bozin. Tento rok nás svojou návštevou poctilo 86 skautov z rôznych kútov Slovenska a niekoľko účastníkov pricestovalo dokonca až z Košíc. Témou tohtoročného Bozinu bol vesmír.
   Účastníci sa v úvodnej scénke dozvedeli, že ich domovské planéty boli zničené, mnohokrát ako výsledok ich vlastného správania, lebo dávali prednosť svojmu pohodliu pred osudom svojej planéty. Za nami prišli, aby sme im pomohli nájsť nový domov, keďže naša agentúra AKPSPNNNPVVV sa špecializuje na presídľovanie na nové nezničené planéty. Nebolo to však také jednoduché. Všetci museli splniť mnoho úloh, keďže počet nezničených planét je naozaj malý a vesmírnych lodí tiež nie je nazvyš. Mohlo sa teda stať, že planétu nedostanú pridelenú všetci.
   Účastníci boli rozdelení v tímoch a testoval sa ich intelekt, šikovnosť, kreativita či spolupráca. Potrápili si napríklad hlavy nad šiframi, snažili sa nakresliť čo najkrajšieho Bendra (postavičku z Futuramy) alebo odnavigovať „vesmírnu loď“ s polovicou posádky slepou. Bolo samozrejme prospešné spoznať viac planétu, na ktorej sa ocitli, a tak zisťovali odpovede na rôzne otázky o Pezinku alebo objavovali pezinské zákutia, pri ktorých si robili spoločné fotky. Nadväzovali tiež kontakty s pozemšťanmi, keď sa snažili od Pezinčanov získať čo najviac kresieb vesmírnych lodí. Na záver si vyskúšali aj svoje strategické zmýšľanie, keď sa tímy pokúšali obsadiť čo najviac území rozdelených v meste.
   Všetko napokon dopadlo dobre a každý účastník získal letenku na novú planétu. Veríme, že aj tento rok si skauti, ktorí sa na Bozine zúčastnili, odniesli veľa pozitívnych zážitkov, nové priateľstvá a prídu nás do Pezinka pozrieť opäť o rok.

 

Monika Lezová - 61.zbor Modrý Oblak Pezinok, SLSK

 


Ohodnoťte článok: