Netradičné formy vyučovania

November 2016 / Prečítané 185 krát

   Štandardnú predstavu o klasickom vyučovaní sa snažia zmeniť pedagógovia pezinského Gymnázia. 7. novembra tam vyučoval slovenský jazyk popredný slovenský spisovateľ a básnik Daniel Hevier. Netradičnú hodinu si pochvaľovali nielen študenti, ale aj prednášajúci. Hevier zaujal erudovanosťou, znalosťou literatúry, ale aj pútavým rozprávaním o literárnej tvorbe a spisovateľskom povolaní. Možno, že stretnutie s ním prebudí u niektorých študentov väčší záujem o písanie a možno ich inšpiruje aj k prvým pokusom na literárnom poli.
   Inou veľmi záslužnou aktivitou je účasť študentov a pedagógov Gymnázia na dlhodobom projekte Living Memory, ktorý podporuje Bratislavský samosprávny kraj na viacerých stredných školách. Stretnutie so študentmi je zamerané na pripomenutie historických udalostí a varovanie pred režimami, ktoré negatívne ovplyvnili v minulom storočí (a snažia sa ovplyvniť aj dnes) milióny obyvateľov Európy.
   Cez konkrétne informácie sa študenti dozvedeli množstvo pre ich generáciu prekvapujúcich faktov o totalitných režimoch, komunizme, fašizme a neofašizme, nacionalizme, ľudskej zlobe a neznášanlivosti.
   Témou prvého stretnutia boli Elity spred Novembra ´89. Dvojicu prednášajúcich tvorili Ľubomír Morbacher, bývalý vedecký pracovník Ústavu pamäti národa a známy herec Richard Stanke.

 

(G)


Ohodnoťte článok: