Začiatok jesene patril jablkám

Október 2016 / Prečítané 833 krát

   V druhú októbrovú sobotu sa Pezinkom opäť šírila vôňa jabĺk. Malokarpatské múzeum v Pezinku, spolu s Malokarpatským osvetovým strediskom a mestom Pezinok usporiadalo ďalší ročník obľúbeného regionálneho podujatia Jablkové hodovanie. Na nádvorí múzea ponúkalo v popoludňajších hodinách šestnásť subjektov z Pezinka a okolia svoje jablkové dobroty. V podobe receptov sa spojilo tradičné s novodobým a popri štrúdliach, pité, závinoch a sušených jablkách si návštevníci mohli pochutnať na bezlepkových koláčoch, rôznych tortách, pečených čajoch či jablkových lízatkách.
   Kým rodičia nakupovali maškrty, deťom sa venovali naše múzejné pedagogičky. Deti si v rámci tvorivých dielní maľovali jabĺčka, ktorými plnili košík, zdobili kamene a kreslili obrázky.
   O 15.30 h sa detskí návštevníci presunuli do priestorov múzea, kde Divadlo Žihadlo odohralo predstavenie Červená Čiapočka. Účasť bola tento rok rekordná s počtom 55 detí.
   Už po druhýkrát mohli návštevníci zahlasovať za najzaujímavejšiu dobrotu - tento rok ich najviac zaujal Sebastiánov koláč zo stánku Základnej školy Fándlyho 11.
   Počasie tento rok Jablkovému hodovaniu prialo, čo sa odzrkadlilo pri samotnom predaji. Viaceré stánky takmer hodinu pred koncom podujatia nemali čo predávať a nádvorie múzea bolo po celý čas plné ľudí.
   Malokarpatské múzeum v Pezinku týmto ďakuje všetkým zúčastneným subjektom, návštevníkom, Malokarpatskému osvetovému stredisku, mestu Pezinok a Bratislavskému samosprávnemu kraju.
   Už viete, čo napečiete na budúci ročník?

 

Mgr. Hana Sedláčková, etnologička MMvPK

 


Ohodnoťte článok: