Pripravme sa na zimu

Október 2016 / Prečítané 841 krát

   Ako je pre väčšinu z nás samozrejmé pripraviť na zimu auto či záhradu, mala by sa pre nás stať samozrejmá aj príprava šatníka na chladné počasie. Kto si nestihol dať vyčistiť kabát po sezóne, má najvyšší čas tak urobiť.

l Prečo je dôležité pravidelné čistenie?
Aj v starostlivosti o odevy platí, že pravidelnou, hoc sezónnou údržbou, im predlžujeme životnosť. Ideálne je prečistiť kabáty a bundy aspoň raz počas zimy a určite po jej skončení. Aj bežným nosením sa odev opotrebováva a špiní. Napr. prachové čiastočky sú viditeľné na tmavých kabátoch, ktoré pri dlhšom nečistení spôsobia stratu farby – zašednutie. Pri kabátoch a bundách v bledých odtieňoch je nutné rátať s minimálne dvojnásobnou údržbou. Namáhané časti ako sú predlaktia, golier či vnútorná strana okolo pása môžu byť už po jednej sezónne intenzívneho nosenia znečistené do takej miery, že nedokážeme odev zbaviť všetkých nečistôt. Preto odporúčame buď si kúpu bledého zimníka rozmyslieť, alebo je treba rátať s jeho zvýšenou údržbou počas zimných mesiacov, pokiaľ ho chceme odnosiť viac rokov.

l Čo s páperovými bundami?
Oprať si doma páperovú bundu či vestu neskončí vo väčšine prípadov dobre. Stáva sa, že pérová výplň je mastná a zanechá nepekné škvrny, alebo sa perie nevysuší poriadne a zostane v hrčkách či zatuchnuté. Ak sa vám niečo podobné prihodilo, nič nie je stratené. Vo väčšine prípadov nie sú našťastie takéto poškodenia nezvratné a vieme tento stav napraviť. Páperové odevy si vyžadujú špeciálnejšie zaobchádzanie ako vatelínové. Veľmi dôležité je kvalitné vysušenie, ktoré sa v domácich podmienkach len veľmi ťažko dosiahne. Preto odporúčame radšej navštíviť čistiareň, kde sa o to postaráme prípravkami a postupom na to určeným.

 

Tešíme sa na Vás. Rýchločistiareň KVAPKA 0948486484

 


Ohodnoťte článok: