Hokejbal na novom ihrisku

Október 2016 / Prečítané 888 krát

Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného ihriska 8. októbra.   Po troch mesiacoch intenzívnych prác bolo 8. októbra v areáli na Fajgalskej ceste sprístupnené nové hokejbalové ihrisko, ktoré už má parametre aj na medzinárodné zápasy. Na otvorení sa zúčastnilo nielen vedenie klubu, ale aj hokejbalisti, ktorí odpracovali na ihrisku bezplatne viac ako 2400 hodín. Nechýbali zástupcovia sponzorských firiem a vedenie mesta na čele s primátorom Oliverom Solgom, ktorý podľa slov vedenia klubu výrazne pomohol pri budovaní ihriska.
   Mesto Pezinok pomohlo nielen organizačne, ale najmä finančne, keď vyčlenilo na vybudovanie a zariadenie čiastku 12 000 eur. Celková suma rekonštrukcie bola 25 607 eur.
   Poďakovanie patrí predovšetkým Róbertovi Mikesovi, Máriovi Brannému, Antonovi Balážovi, Martinovi Tykovi a mnohým ďalším, ktorí tento projekt iniciovali a následne odpracovali spomínané viac ako dve tisícky hodín. Vytvorili dielo spĺňajúce parametre toho najmodernejšieho ihriska, na ktorom sa budú hrávať turnaje a zápasy. Tie ponúknu športové vyžitie a potešia stovky hráčov a fanúšikov tohto dynamického a v Pezinku už tradične veľmi obľúbeného športu.
Vedenie klubu pripravuje v najbližšej budúcnosti v areáli vybudovanie ihriska na plážový volejbal a ďalšie rekreačné športy, vrátane kopca na sánkovanie pre menšie deti. Mesto chce v blízkej dobe zase rozšíriť plochu skejtparku, pre milovníkov tohto športu, ktorí v súčasnosti zakladajú svoj klub.
   V Pezinku tak vzniká ďalší dôstojný stánok športu, ktorý v spojení s reštauráciou a detským ihriskom umožní športovať a rekreovať sa jednotlivcom aj rodinám s menšími i väčšími deťmi.

 

(r)