Animatus v Pezinku

September 2016 / Prečítané 561 krát

   Občianske združenie Animatus, založené v roku 2016, vás týmto pozýva na svoje premiérové vystúpenie v Dome kultúry Pezinok v Malej sále dňa 22. 10. 2016 o 17.00 h.
   Animatus sa pod umeleckým vedením pani Gabriely Tichej v prvom roku svojej činnosti zameral na staré ruské, ukrajinské a gruzínske piesne. Najväčší úspech zožali členovia súboru na letnom Festivale ruskej kultúry v Trenčianskych Tepliciach, kde si precíteným prednesom vyslúžili nielen búrlivý potlesk kúpeľných hostí, ale i vysoké ocenenie organizátorov i ruských interprétov festivalu.
   Na pripomienku najväčšej bitky medzi kurucami a labancami na území červenokamenského panstva z roku 1705, pri ktorej boli vypálené okolité obce, zorganizovalo združenie obcí Mikroregión Červený Kameň na mieste bitky kultúrno - spoločenskú akciu, na ktorej úspešne vystúpil i súbor Animatus.
   Ak máte v pamäti útržky textov alebo melódií piesní Suliko, Dolina dolina, Studentočka, Smuglianka, Volga Volga, Riabinuška, Tumbalalajka, Praščaj ľubímyj gorod alebo Marusia, príďte si nás vypočuť v sobotu 22. 10. 2016 do Pezinka.

 

 OS Animatus


Ohodnoťte článok: