Obzretie za festivalom Dychovky v Preši 2016

September 2016 / Prečítané 212 krát

   Ešte teraz v nás vibruje neskutočný náboj pozitívnej energie, ktorá sa niesla na všetkých miestach v Pezinku, kde po štyri dni vyhrávala dychová hudba počas celej doby festivalu až po odchod posledného spokojného návštevníka.
   Do Pezinka na XVI. roč. Medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb Dychovky v Preši sa ich prišlo zabaviť naozaj mnoho, čo festival Dychovky v Preši postavilo jednoznačne do TOP podujatia v našom meste a do pozície najväčšieho festivalu vo svojom žánri v súčasnosti na Slovensku.
   Všetky dychové hudby dorazili a hrali podľa plánu a každá z nich bez výnimky prejavovala maximálnu spokojnosť a nadšenie z atmosféry, ktorú vytvorili návštevníci a organizátor. Nedeľňajší program sa kvôli počasiu konal v Dome kultúry. Určite sa však vyskytlo aj zopár záležitostí, na ktoré sa v budúcnosti viac zameriame a budeme sa ich snažiť čo najviac vylepšiť pre spokojnosť účinkujúcich a návštevníkov.
   Za to, ako sa nám podarili minulé ročníky a najmä tento XVI. sa chcem v mene organizátorov jednoznačne poďakovať mestu Pezinok a jeho primátorovi Mgr. Oliverovi Solgovi, viceprimátorom, Mestskému zastupiteľstvu, všetkým partnerom DH Cajlané, PKC, Fanklubu DH Cajlané, Bratislavskému samosprávnemu kraju, SOZA, Generali poisťovňa, Stavoimpex Holíč, Nadácii REVIA, spriazneným inštitúciám, firmám i jednotlivcom, bez výdatnej pomoci ktorých by to určite nebolo možné uskutočniť.
   Najväčšie poďakovanie samozrejme aj tak patrí vám, návštevníkom. ĎAKUJEME!
   Termín budúceho XVII. ročníka Dychovky v Preši je od 10. do 13. augusta 2017.

 

Do dychovky, priatelia! Donor, predseda festivalu  a hlavný organizátor František Féder.

 


Ohodnoťte článok: