Počas leta nám bolo veselo

September 2016 / Prečítané 496 krát

Vystúpenie FS Obstrléze na Obecných slávnostiach v Tepličke nad Váhom.

   Aj napriek tomu, že bol čas dovoleniek a letných prázdnin, členovia FS Obstrléze prijali pozvanie od FS Strník z Tepličky nad Váhom na Obecné oslavy spojené s kultúrnym programom. Slávnosti sa konali 12.-14. augusta a aj náš súbor prispel balíčkom ľudových piesní k príjemnému prežitiu sobotňajšieho popoludnia na námestí sv. Floriana.
   Na harmonike hral a sólo spieval P. Maluniak, na husliach sprevádzal G. Leiderleutner. Na ústnych harmonikách zahrali svoju obľúbenú pieseň Gabo a Beňo. Na záver nám domáci súbor pripravil prekvapenie, keď nás počas svojho vystúpenia pozvali na pódium a spoločne sme si zaspievali pieseň Seňorita. Po vystúpení sme si pozreli výstavu ľudovej tvorivosti a drotárstva.
   Dobrá nálada a spev obidvoch súborov so sprievodom akordeónov a huslí neutíchal ani cestou do ich klubu, kde sa nám dostalo vrelého prijatia nielen od členov FS, ale aj od starostu tejto malebnej obce. Bol to krásny a nezabudnuteľný deň a už teraz sa tešíme na naše ďalšie spoločné vystúpenie.
   Inak to nebolo ani v utorok 23. augusta, keď aj napriek našej veľkej zaneprázdnenosti s nácvikom zábavného hudobno-dramatického pásma Naši huncokári sme neodmietli pozvanie od organizátorov VII. ročníka Župnej olympiády BSK s medzináronou účasťou účinkovať na tomto podujatí.
   Dobrá nálada dominovala počas celého nášho vystúpenia a známe ľudové piesne si spolu s nami s chuťou zaspievali aj seniori. Čerešničkou na torte bola pieseň Škoda lásky, ktorú sme spievali v troch jazykoch.
   Veríme, že aj v budúcnosti sa nám dostane takej pocty.

 

Mária Kopitková


Ohodnoťte článok: