Po Fyzulnačke sa len tak zaprášilo

September 2016 / Prečítané 403 krát

Víťazný tím NÚSCH so zástupcami Mesta Pezinok FOTO: (pb)   Prvá septembrová sobota (3. 9. 2016) patrila už tradičnej súťaži vo varení fazuľovej polievky – Fyzulnačke Tento rok to bol už 13. ročník a prihlásilo sa doň 13 mužstiev, ktoré sa snažili zaujať tou svojou „jedinečnou“ a chutnou fyzulnačkou nielen odbornú porotu, ale hlavne širokú verejnosť. Kotly tejto dobroty boli uvarené okolo obeda a za necelú hodinu sa po fazuľovej polievke len tak zaprášilo. Záujem verejnosti bol obrovský, k čomu prispelo aj krásne počasie. O kultúrny program sa postarala Ľudová hudba Bratov Kuštárovcov, ktorá spríjemnila toto sobotné podujatie.
   Jednotlivými víťazmi podľa hodnotenia širokej verejnosti a Cenu sympatie získali: 1. miesto NÚSCH – Národný ústav srdcových a cievnych chorôb Bratislava, 2. miesto Mestská polícia Pezinok, 3. miesto Stavbári Neupauer Pezinok
   Odborná porota určila týchto víťazov: obhájiť minuloročné prvenstvo sa podarilo dobrovoľným pezinským hasičom – DHZ PEZINOK. Za nimi, na druhom mieste, sa umiestnili členovia tímu MESTSKEJ POLÍCIE PEZINOK a z tretieho miesta sa tešili súťažiaci z mužstva BURDAN TEAM Pezinok. Ceny odovzdávali predseda BSK Pavol Frešo spolu s primátorom mesta Oliverom Solgom a jeho zástupcami, ako aj predsedom odbornej poroty Tomášom Pitoňákom.

   Organizátor, ktorým bolo mesto Pezinok, ďakuje všetkým zúčastneným súťažným tímom, ale aj návštevníkom podujatia za príjemne strávené sobotné dopoludnie. Tešíme sa na vás na ďalšom ročníku Fyzulnačky 2017.

 

Peter Vlasák

 


Ohodnoťte článok: