Športovo-náučný tábor Mestskej polície Pezinok

August 2016 / Prečítané 838 krát

   Mestská polícia Pezinok organizovala v termíne od 30. júla 2016 do 06. augusta 2016 už 14. ročník detského športovo náučného tábora. Tábor sa konal v škole v prírode PIESOČNÁ, v lokalite obce Moravský Svätý Ján. Deti vo veku 6 až 13 rokov z pezinských materských a základných škôl strávili týždeň v nádhernom pros-tredí západného Slovenska, v Záhorskej nížine medzi Malými Karpatmi a riekou Moravou. Pre 55 detí bol pripravený bohatý program zameraný hlavne na prevenciu pred nebezpečenstvami, ktoré im hrozia či doma, tak aj na ulici. Nechýbali ani športové, tvorivé, náučné, logické, postrehové a vytrvalostné hry, ale taktiež hry len tak, pre zábavu. Deti si obľúbili najmä súťaže, za ktoré boli vďaka našim sponzorom štedro odmenené. Súčasťou týždenného tábora bolo samozrejme opekanie, kúpanie v bazéne, karneval a diskotéky. Ďalej táborová hra hľadanie pokladu, detektívne pátranie po zlodejoch, metlobal a hra Pevnosť Piesočná.
   Deti tiež absolvovali celodenný výlet do starobylého kráľovského mesta Skalica, kde navštívili uja ovocinára. To bolo pre deti skvelou príležitosťou, ako získať užitočné informácie o starostlivosti o stromčeky, pestovaní ovocia, jeho zbere a spracovaní, ale aj o ľudových zvykoch. Deti mali možnosť nielen vidieť a počuť, ale hlavne si samé vyskúšať prácu pri ovocinárovi, ktorý deti sprevádzal sadom a pivnicou. Zoznámil ich so svojím ovocným kráľovstvom. Súčasťou programu bola ochutnávka ovocných produktov a veselé hry. Následne navštívili lanový park Tarzánia kde na lanových prekážkach vo výške korún stromov strávili celé odpoludnie. Najviac však deti zaujala súťaž v streľbe z luku, kuše a vzduchovky.
   Nakoľko masívne rozšírenie internetu a mobilnej komunikácie je závažnou otázkou, ale aj problémom ostatných rokov tretieho tisícročia, hlavným cieľom tábora bolo prioritne odpútanie detí od mobilov, počítačov, televízneho vysielania a videohier. Zámenou týchto moderných pokrokových technológií, bol pobyt v krásnej prírode, spoznávanie a najmä nie virtuálna, ale osobná komunikácia s novými kamarátmi.
   O tom, že tábor, ktorý organizovala mestská polícia Pezinok mal úspech, svedčia aj veľmi pozitívne ohlasy rodičov detí.
   Sponzori detského športovo náučného tábora Mestskej polície Piesočná 2016. TESCO Pezinok, Ai sushi bar a reštaurácia, Pasha lunch bar, Bombón, Predajňa Jabĺčok Dodo fruit, ICE Crem, Kvetinárstvo Eben, Studená kuchyňa Edušo, Silvotech športová výživa, Lekáreň šípka, Pezinská mestská spoločnosť, pekáreň Ba-geta, Porche Inter Auto spol. s. r. o, Víno Matyšák, 1.Lukostrelecký obchod Viničné. Ďakujeme!

 

(MsP)