Už aj Pezinok má okrášľovací spolok

August 2016 / Prečítané 917 krát

   V sobotu 6. augusta zahájil svoju činnosť Pezinský okrášľovací spolok (POS) natieraním preliezok a lavičiek na detskom ihrisku na sídlisku Starý dvor.
   Cieľom Pezinského okrášľovacieho spolku je spoločnými silami skrášliť naše mesto a jeho okolie. „Máme za sebou prvú akciu a myslím, že výsledok stojí za to“, konštatoval Javer Gusejnov, prezident POS a dodal:
   „Plánujeme s kolegami z POS organizovať takéto akcie na pravidelnej báze a dúfame, že sa postupne bude pridávať čoraz viac dobrovoľníkov a spoločnými silami sa nám podarí urobiť z Pezinka jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest Slovenska“.
  

 Okrem obnovy detských ihrísk plánujú nadšenci z POS aj ďalšie projekty na zveľadenie mesta. V spolupráci s mestom Pezinok, Bratislavským samosprávnym krajom a ďalšími partnermi pripravujú na jeseň sériu historických mestských jarmokov, kde budú miestni producenti ponúkať svoje výrobky, pre najmenších bude k dispozícii minizoo s domácimi zvieratami a k tomu kultúrny program.
  

„Okrem vyššie spomínaných aktivít a podujatí plánujeme sa pustiť do projektu obnovy mestských hradieb, v rámci ktorého by sme chceli zrealizovať aj historický náučný chodník o rôznych pamiatkach a obdobiach nášho mesta. Dúfame, že naša aktivita splní svoj účel a podporí budovanie bližšieho vzťahu obyvateľov k nášmu mestu,“ uzavrel Javer Gusejnov.

 

(pos)


Ohodnoťte článok: