Rozšírenie chodníkov zvýši bezpečnosť chodcov

August 2016 / Prečítané 743 krát

   Rekonštrukcia chodníkov v grinavskej časti mesta pokračuje na niekoľkých miestach. Po dlhých rokovaniach s dotknutými orgánmi – pretože ani cesta, ani chodníky nie sú majetkom mesta – a prípravách sa konečne podarilo dosiahnuť cieľ, a to rozšíriť chodníky práve na tých miestach, na ktorých nedosahovali ani základné parametre a chodci boli na nich ohrozovaní okolitou premávkou.
   Najnebezpečnejšie miesta, ktoré nedosahovali ani šírku jedného metra, budú teraz rozšírené a dostanú aj nový povrch. Pri evanjelickom kostole bude ešte vybudované na jednom úseku zábradlie, ktoré zvýši bezpečnosť a tiež zamedzí pri daždi ošpliechaniu chodcov vodou z krajnice. Minulý mesiac bol vybudovaný nový prechod pre chodcov na začiatku Cintorínskej a Hurbanovej ulici. Táto rekonštrukcia bude stáť mesto Pezinok viac ako 18,5 tisíc eur.
   Pred niekoľkými dňami bola zhotoviteľom odovzdaná aj projektová dokumentácia na vybudovanie chodníkov a prechodov pre chodcov na ulici Malokarpatská, Kukučínova, Hviezdoslavova, Fraňa Kráľa a Majakovského. Zároveň mesto zadalo požiadavku na riešenie križovatky na moste na Fajgalskej ulici.

 

(MsÚ)


Ohodnoťte článok: