Hokejbalový turnaj žiakov základných škôl 2016

Júl 2016 / Prečítané 980 krát

   Malokarpatská hokejbalová liga a Mesto Pezinok usporiadali v piatok 24.6. už 5. ročník Majstrovstiev základných škôl v hokejbale. Turnaja sa zúčastnilo 6 tímov, okrem pezinských škôl J. Kupeckého, Fándlyho, Orešia aj výber Budmeríc, Šenkvíc a Réce. Obhajcom boli hráči z Réce. Pre žiakov boli pripravené i súťaže zručnosti, kde sa predstavili jednotliví hráči z každého mužstva.
   Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa hralo v skupine systémom každý s každým a víťazi postupovali priamo do semifinále. Tímy na 2. a 3. mieste bojovali o postup do semifinále. Hralo sa 2x10 min hrubý čas. Zo skupín priamo postúpili Réca a Budmerice. Vo štvrťfinálových bojoch sa z postupu tešili po výhre 3-2 žiaci zo Šenkvíc, keď si poradili s Oreším. V druhom boli úspešnejšími hráči z Kupeckého, keď zdolali Fándlyho 2-0. Nakoniec medzi najlepšiu štvorku sa dostali Budmerice a Réca ako víťazi skupín a Kupeckého so Šenkvicami. Najskôr nedali šancu Récania mužstvu zo Šenkvíc a po výsledku 8-0 postúpili do finále. Druhý semifinálový zápas priniesol vyrovnanú partiu, kedy museli rozhodnúť až nájazdy a po výhre 3-2sn sa tešili Pezinčania. V bojovnom a vyrovnanom finále si Récania poradili s Kupeckého 1-0. Touto výhrou tak skompletizovali hattrick, keď už tri roky nepoznajú premožiteľa. V boji o bronz sa tešili z výhry Budmeričania, keď po výhre 5-1 nad Šenkvicami získali bronzové medaily.

Semifinále: Réca – Šenkvice 8-0 (7:0), Budmerice – J. Kupeckého 2-3 sn (1:1). O 3. miesto: Budmerice - Šenkvice 5-1 (2:1).
FINÁLE: Réca – J. Kupeckého 1-0 (1:0)
Konečná tabuľka:
1. ZŠ Réca, 2. ZŠ J. Kupeckého, 3. ZŠ Budmerice, 4. ZŠ Šenkvice, 5. ZŠ a MŠ Orešie, 6. ZŠ Fándlyho
Individuálne vyhodnotenia hráčov turnaja:
Najlepší brankár: Jakub Hilár-Hrbek (ZŠ Šenkvice). Najlepší obranca: Samuel Šutta (ZŠ Šenkvice). Najlepší strelec: Samuel Machala (ZŠ Budmerice). Najlepší v kanadskom bodovaní: Viliam Lakatoš (ZŠ Réca). Najlepší hráč turnaja: Alexander Tóth (ZŠ Réca).
ALL STARS TURNAJA:
Daniel Lacska (Réca), Adam Rusnák (Réca), Samuel Machala (Budmerice), Tomáš Šóka (Šenkvice), Martin Šipoš (Kupeckého PK)
Súťaže zručnosti:
Najrýchlejší s vedením loptičky: Alexander Tóth (Réca). Najlepší v súťaži presnosti: Matúš Dugovič (Šenkvice). Kráľ nájazdov: Alexander Tóth (Réca).

 

(pv)

 


Ohodnoťte článok: