Úspešné vystúpenia pezinských gymnastiek

Júl 2016 / Prečítané 1016 krát

   Na 20. ročníku Festivalu pohybových skladieb v Trnave sa zúčastnilo vyše 500 športovcov z 21 klubov zo Slovenska, Čiech a Maďarska, ktorí sa predstavili v 52 pohybových skladbách v štyroch vekových kategóriach.
   Festivalu sa po druhýkrát zúčastnili aj gymnastky z Happy Gym Pezinok, tentoraz s dvomi choreografiami Eleny Cingelovej, Daniely Baňovičovej a za veľkej pomoci mladej nádejnej choreografky Dianky Cingelovej (10 r.). Vystúpenia našich dievčat boli pozoruhodné. V kategórii mládež (7-10 r.) malé skladby s choreografiou „Rebelové a Pátá“ Sofia Baňovičová, Martina Dorozlová, Adela Balcová, Linda Adamcová, Nella Novotná, Stanislava Križanová, Adela Marková, Eliška Halčínová, Alexandra Hudecová a v kategórii deti (do 6 r.) s choreografiou „Ľadové kráľovstvo“ sa dievčatá Victoria Gažda, Petra Košťálová, Zuzana Marková, Michaela Olejníková, Simona Hrnčiarová, Lenka Ďurovičová, Vicky Eckert a Amy Grebeči umiestnili na 1. mieste a vybojovali si zlaté medaily. Trnavský festival bol zároveň nomináciou na júlový Eurogym v Českých Budejoviciach za účasti štyritisíc gymnastov z celej Európy.
   V trnavskej hale sa uskutočnilo aj 1. kolo Slovenského pohára v športovej gymnastike dievčat v kategórii „C“. V kategórii starších žiačok sme sa tešili z dvojitého zastúpenia na stupienku, a to na 2. mieste sa umiestnila Diana Cingelová a 3. mieste Martina Dorozlová. V kategórii mladších žiačok sa na 3. mieste umiestnila Eliška Halčínová, v kat. najmladších žiačok si bronzovú medailu vybojovala Vicky Eckert a v kat. predškoláčok bolá prvá Daniela Hacherová.

 

(mo)