Pezinský Permoník od 12. do 14. augusta

Júl 2016 / Prečítané 691 krát

   Milí návštevníci, prípravy na 21. ročník tohtoročného Permoníka sú v plnom prúde a my sa na vás opäť tešíme tradične na 21. Malokarpatskej burze a výstave minerálov, fosílií a drahých kameňov a tiež na sprievodnom programe pre KD Pezinok. Termín podujatia je od 12. do 14. augusta 2016.
   V minulom roku ste s nami spoločne oslávili jubilejný ročník, kedy ste nás presvedčili, že naše úsilie, ktoré pri prípravách vynaložíme, skutočne má zmysel, a preto vám radi aj tento rok prinášame toto kultúrne podujatie, ktoré sa už stalo neodmysliteľnom súčasťou mesta Pezinok.
   Piatok je opäť venovaný vernisážam výstav. Nenechajte si ujsť výstavu z našich potuliek pri objavovaní prírodných krás a minerálov Nórska. Ostatné výstavy nám odokryjú nielen skryté krásy našej zeme, ale dozvieme sa viac aj o záhadnej bytosti Permonicus Pezincus. Ako každý rok nemôžeme vynechať výstavu umeleckých výtvorov detí, ktoré nám zakaždým ukazujú, ako vnímajú permoníka. Aj v tomto roku sme pre ne pripravili nedeľnú súťaž v kreslení a maľovaní, kde nám ukážu kúsok zo svojej detskej fantázie. Výstavy si môžete pozrieť počas všetkých troch dní trvania podujatia.
   Tradične nás čaká ryžovanie zlata, mestská opekačka, detské divadielka a hudobný program. Na všetkých milovníkov darov našej zeme v podobe minerálov, fosílií i drahých kameňov budú čakať vystavovatelia nielen zo Slovenska, ale i z okolitých štátov. Nepochybne neodídete naprázdno a ak si i neurobíte radosť novým kúskom do svojej zbierky alebo novým šperkom, nepochybne si odnesiete vynikajúci pocit z príjemne prežitého víkendu.

 

Andrea Heldová

 


Ohodnoťte článok: