Dychovky v preši – XVI. ročník

Júl 2016 / Prečítané 649 krát

   Stretnúť sa v krásnom Pezinku pri muzike či pri vínku je sviatkom domácich i hostí, ktorí sem prídu z úprimnosti.
   Už šestnásty ročník všetkých teší, že dychovky budú opäť v preši, klarinet, trúbka v rukách zahorí o pár dní na nádvorí. Nech zahrejú vás melódie s dychovkou, ktorá stále žije.

   Festival Dychovky v Preši je osobitým festivalom v sérii slovenských festivalov. Má svoju pevnú dramaturgiu a osobitý esprit. XVI. ročník najväčšieho Medzinárodného súťažného festivalu malých dychových hudieb na Slovensku – Dychovky v Preši je pripravený.
   Desiatky slovenských dychových hudieb a mažoretkových súborov, ale aj veľa rakúskych, poľských, maďarských, nemeckých, švajčiarskych či špičkových moravských kapiel už predviedlo svoje umenie zasvätenému pezinskému publiku.
   Všetko čo sa každoročne počas štvordňového festivalu udeje, majú „na svedomí“ organizátori Dychová hudba Cajlané, Pezinské kultúrne centrum a Fanklub DH Cajlané, ktorí pre vás opäť pripravili sviatočné dni s dychovou hudbou 18. až 21. augusta 2016.
  
Každým rokom sa na náš festival vracajú dychovky z minulých ročníkov a samozrejme hlásia sa aj nové, ktoré sa chcú popasovať o náše publikum. Tak je tomu i tento rok. Pozvanie prijali dychové orchestre z Česka, Rakúska a Slovenska.
   Netreba pripomínať, že i tohto roku sa opäť snúbi krása hudby, piesní a krojov, za ktorými mnohí z vás tak radi chodíte.
   Uvidíme sa teda tretí augustový víkend za každého počasia. Dychová hudba, tá vždy oblohu vyčistí, o srdciach ani nehovorím. Na štyri sviatočné dni naplnené hudbou v našom meste sa teší

Donor a predseda festivalu, František Féder

   Vážení spoluobčania a návštevníci Zámockého parku, už teraz vás upozorňujeme, že Zámocký park bude už 20. augusta od 6.00 h do 22. augusta 12.00 h uzatvorený pre verejnosť. Vstup bude umožnený iba pre návštevníkov festivalu.
   Toto opatrenie je nutné z dôvodu zabezpečenia tribúny, zastrešenia, ozvučenia, sedenia pre návštevníkov, bufetu na občerstvenie a ďalšieho technického zabezpečenia festivalu.
   Ďakujem vám za pochopenie a verím, že úspech tohto kultúrneho podujatia je naším spoločným želaním.

 

 


Ohodnoťte článok: