Bratislavský kraj vedie štatistiky návštevnosti aj v roku 2016

Júl 2016 / Prečítané 1162 krát

   Bratislavský samosprávny kraj (BSK) je lídrom v návštevnosti aj v prvom štvrťroku 2016. Celkovo do bratislavského regiónu zavítalo takmer štvrť milióna turistov, čo predstavuje štvrtinový nárast oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. Bratislavský región je prvým aj v rebríčku tržieb od zahraničných návštevníkov.
  
„Behom roka sa na území bratislavskej župy dostavilo o štvrtinu viac turistov a o štvrtinu viac prenocovaní. Je to najväčší nárast v rámci Slovenska a predbehli sme aj Tatry či iné turistické destinácie. Najväčším rekordérom v rámci nášho kraja bolo Záhorie, okres Malacky, ktorý má takmer 40% nárast. Čo sa týka vidieckych okresov, je to veľmi povzbudivé práve preto, lebo často sa v téme cestovného ruchu stretávate s tým, že turisti chodia len do Bratislavy a nechodia ďalej po kraji. Toto je jasná demonštrácia toho, že aj mimo Bratislavy tie nárasty sú pomerne vysoké,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
   BSK pokračuje v trende zvyšovania návštevnosti regiónu. Za prvý štvrťrok 2016 prišlo do bratislavského regiónu 249 685 turistov, z toho takmer dve tretiny boli návštevníci zo zahraničia. Nárast zahraničných turistov je na úrovni 37,62% a domácich 19,31%. Najvyšší nárast návštevnosti zaznamenal okres Malacky, kde prišlo v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2015 až o 37,95% viac hostí.
   Zvyšovať povedomie o atraktivitách regiónu tak u domácich ako aj u zahraničných návštevníkov sa Krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava Region Tourism (KOCR BRT) darí aj vďaka dotačnému systému Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. V tomto roku získala KOCR BRT dotáciu vo výške 280 000 eur, ktoré prispejú na realizáciu aktivít na podporu rozvoja cestovného ruchu.

 

(BSK)
(redakčne skrátené)

 


Ohodnoťte článok: