Majstrovstvá Slovenska v petanque

Jún 2016 / Prečítané 559 krát

   Posledný májový víkend sa v areáli SOŠ v Pezinku uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v petanque dvojíc a Majstrovstvá Slovenska zmiešaných dvojíc.
   V sobotu 28.5. sa do bojov o titul Majstrov SR zapojilo 20 mužských a 8 ženských tímov. Turnaj sa hral skupinovým systémom v dvoch kategóriách. V kategórii mužov sa majstrami SR pre rok 2016 stal tím v zložení Juraj Valent a Peter Sedláček, ktorí vo finále porazili tím Pezinčana Dušana Lančariča (Prask Pezinok) s Patrikom Šebeňom. V kategórii žien sa majsterkami SR stali Ivica Kadlečíková a Linda Melicherčíková, ktoré vo finále zdolali tím Diany Soboličovej (Spiders Pezinok) a Jany Vodovej. Petangový víkend sme zakončili v nedeľu Majstrovstvami SR zmiešaných dvojíc, kde sa prihlásilo 21 tímov. Po náročnom víkende sa najlepšou zmiešanou dvojicou stal tím Tichomíra Handlovského a Márie Šimkovej.
   Víťazi všetkých kategórií majú právo reprezentovať Slovenskú republiku na Majstrovstvách sveta dvojíc a zmiešaných dvojíc, ktoré sa uskutočnia na budúci rok v belgickom Gente.

 

(DS)

 


Ohodnoťte článok: